eReport.sk
Na archívnej snímke generálny riaditeľ Incheba, a.s. Alexander Rozin. Foto: TASR

Núdzový stav sa dotkne aj Incheby. Jej šéf reaguje na zákaz hromadných podujatí


BRATISLAVA Veľtrhy a výstavy, ktoré sa mali v najbližšom období konať v bratislavskej Inchebe, sa v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu a ďalšími opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu presúvajú na rok 2021. Informovala o tom hovorkyňa Incheby Martina Macková.

S účinnosťou od 1. októbra na Slovensku platí zákaz usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 50 osôb.

V prípade, že počet osôb na kultúrnych alebo športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora presiahne tento počet, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva.

Rozin: Musíme rešpektovať všetky opatrenia

Incheba v súčasnosti podľa Mackovej intenzívne vyhodnocuje všetky možnosti na stanovenie náhradných termínov podujatí, o ktorých bude informovať hneď, ako to bude možné.

„Verím, že naši vystavovatelia, ale aj návštevníci informáciu o posune veľtrhov a výstav prijmú s pochopením. V maximálnej miere sme sa snažili o to, aby sa naplánované veľtrhy a výstavy mohli uskutočniť. Zároveň však musíme rešpektovať všetky opatrenia kompetentných autorít a riadiť sa nimi,“ uviedol Alexander Rozin (na archívnej snímke hore), predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Incheba.

Veľtrhy a výstavy nie sú ako bežné hromadné podujatia

Macková poznamenala, že Incheba opakovane a dlhodobo poukazuje na to, že veľtrhy a výstavy majú svojím charakterom ďaleko od hromadných podujatí zábavného charakteru ako koncerty, vinobrania a festivaly.

Naopak, logistikou a režimom sa podobajú na nákupné centrá, kde neexistuje kontrola počtu návštevníkov a ich množstvo v interiéri doteraz tiež nikto nelimitoval.

Veľtrhy sú podľa Mackovej slov vysoko odborné a obchodné podujatia, ktoré umožňujú do maximálnej miery dodržať všetky hygienické opatrenia vrátane rozstupov medzi návštevníkmi.

Posuny sa týkajú výstav Interbeauty či Moddom

„V krajinách, ako Česko, Maďarsko a Poľsko už veľtrhy dostali výnimku a môžu sa realizovať. Privítali by sme, keby k rovnakému kroku prišlo aj na Slovensku, na základe čoho by sme mohli pokračovať v príprave podujatí,“ dodal Rozin.

Macková dodala, že informácia o posune termínu sa týka veľtrhov Interbeauty, Esoterika, Biostyl, Moddom a Bratislavské zberateľské dni.

Minulý týždeň už Incheba na základe stretnutia s ministrom obrany SR informovala o presune veľtrhu IDEB, a to na marec 2021.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Núdzový stav sa dotkne aj Incheby. Jej šéf reaguje na zákaz hromadných podujatí

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne