eReport.sk
Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
Ilustračné foto: tasr

NRSR: V utorok popoludní sú na programe schôdze o zdravotníctve a cenách energií

Poslanci Národnej rady (NR) SR majú v utorok (7. 12.) popoludní na programe dve mimoriadne schôdze, ktoré iniciovala opozícia. Plénum má rokovať o “katastrofálnom stave v slovenskom zdravotníctve” a ohrození verejného zdravia občanov. Druhou témou sú sociálne dosahy výrazného rastu cien energií a základných potravín.
      
Schôdza o stave v zdravotníctve sa má začať v utorok o 13.00 h, iniciovali ju nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. Po jej skončení sa bude nasledovať schôdza o energiách, ktorú avizovali poslanci Smeru-SD.
      
Poslanci chcú upozorniť na pokles zdravotníckeho personálu v nemocniciach, klesajúcu dostupnosť zdravotnej starostlivosti či nedostatočné materiálové zabezpečenie počas pandémie. Nezaradení poslanci chcú, aby parlament požiadal vládu predložiť do 7. decembra informáciu o súčasnom stave zdravotníctva a návrh okamžitých opatrení na odvrátenie kolapsu. Žiadajú, aby na schôdzu prišiel minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).
      
Na schôdzi o cenách energií chce Smer-SD prijať uznesenie, podľa ktorého by NR SR požiadala vládu, aby do 23. decembra predložila harmonogram prijatých opatrení na zamedzenie nežiaducemu cenovému vývoju. Poslanci upozorňujú na sociálne dosahy a riziká spojené s rastom cien energií a základných potravín, čo má dôsledky na domácnosti, ako aj malé a stredné podniky či poľnohospodárstvo a potravinárstvo.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NRSR: V utorok popoludní sú na programe schôdze o zdravotníctve a cenách energií

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti