Monika Beňová poskytla rozhovor pre Európske noviny. V nich sa rozhovorila o nových riešeniach migrácie. Napísala k tomu aj príspevok na Facebook. „V rámci dnešného plenárneho zasadnutia sa preto zaoberáme aj novým prístupom k návratom migrantov, ktorí nemajú zákonný nárok na azyl a teda ani pobyt na území členských štátov EÚ,“ informuje známa europoslankyňa.
Jedna z najväčších hrozieb pre Európsku úniu
„Nelegálna migrácia roky predstavuje jednu z najväčších hrozieb pre Európsku úniu a jej bezpečnosť. V rámci dnešného plenárneho zasadnutia sa preto zaoberáme aj novým prístupom k návratom migrantov, ktorí nemajú zákonný nárok na azyl a teda ani pobyt na území členských štátov EÚ. V minulosti mnohými toľko kritizované a odmietané deportačné centrá umiestnené mimo územia krajín Únie sa tak pravdepodobne stávajú realitou,“ napísala na sociálnej sieti Monika Beňová.
K svojmu príspevku poskytla aj článok. Je to rozhovor s ňou, ktorý vyšiel v Európskych novinách. V ňom uviedla okrem iného aj to, že v roku 2023 bolo podľa oficiálnych štatistík nariadené pol miliónu utečencov bez nároku na azyl, aby opustili územie Únie. Do krajiny svojho pôvodu sa však vrátil len každý piaty z nich.
Mohlo by vás zaujímať:
„Doterajšia neochota niektorých členských štátov skutočne riešiť tento problém, čo znamená prijímať rázne a účinné opatrenia, sa pravidelne odzrkadľuje vo výsledkoch volieb,“ povedala ďalej pre Európske noviny europoslankyňa. Vyjadrila sa aj k tomu, čo by sa reálne dialo s nelegálnymi migrantmi. „Znamená to, že odmietnutí žiadatelia o azyl by už na svoju deportáciu nečakali v členskom štáte EÚ, ako doteraz. Boli by premiestnení do zariadení mimo územia Únie a na svoje vyhostenie by čakali tam,“ povedala Monika Beňová.
Zdroj: Facebook/ Monika Beňová, Európske noviny
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Nový prístup k nelegálnym migrantom v EÚ? Informuje o tom M. Beňová