eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

NOVÝ PRIESKUM preferencií: Smer šliape na päty SaS. Za Remišovou ostanú zabuchnuté dvere

AKTUALIZOVANÉ – Kto zaznamenal veľký pokles a kto sa naopak šplhá po rebríčku hore? TV Markíza v relácii Na telo, v ktorej tentokrát privítali ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a Juraja Blanár zo strany Smer-SD hneď na úvod priniesli nový prieskum preferencií, ktorý mnohých prekvapil.

Kolíková vníma situáciu strany Za ľudí ako zúfalú a tvrdí, že momentálne konflikty a situácia v strane tomu nepomáha. Juraja Blanára sa moderátor priamo opýtal na otázku, či si myslí, že strana Smer-SD má ešte šancu predbehnúť Hlas-SD stať sa tak lídrom politických strán. Na to ako inak priamo neodpovedal.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v júni, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 21,6 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 12,8 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD s 12 percentami hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza na vzorke 1011 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s 8,2 percenta, hnutie Sme rodina so ziskom 7,6 percenta a Progresívne Slovensko s podporou 6,3 percenta hlasov. Hranicu päť percent by prekročilo aj KDH s 5,8 percenta a Aliancia s 5,7 percenta.

Do Národnej rady SR by sa nedostala ĽSNS (4,8 percenta) ani Republika (4,6 percenta). Pred jej bránami by zostala aj strana Za ľudí so ziskom 3,4 percenta. SNS by získala 3,2 percenta, Spolu – občianska demokracia 1,5 percenta a Dobrá voľba 1,3 percenta.

Hlas-SD by podľa týchto výsledkov získal 41 postov v parlamente, SaS 24 a Smer-SD 23 kresiel. OĽANO by malo 15 poslancov, Sme rodina 14 a PS 12 zástupcov v parlamente. KDH by získalo 11 mandátov a Aliancia desať.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport