eReport.sk
Veronika Remišová a Zuzana Čaputová Foto: tasr

NOVÝ PRIESKUM Popularita najviac klesla Remišovej, ale aj Čaputovej!

Najdôveryhodnejším politikom naďalej zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej podpora však postupne klesá. Kým v januári jej dôverovalo 64 percent opýtaných, v apríli to bolo už o šesť percent menej. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza sa jej dôvera zastavila na úrovni 54 percent.

Na druhom mieste v rebríčku dôveryhodnosti sa už dlhodobo drží líder Hlasu Peter Pellegrini. Momentálne mu verí 44 percent respondentov. Podľa oslovených respondentov je tretím najdôveryhodnejším politikom s 34 percentami Richard Sulík. Oproti aprílu predseda SaS zaznamenal až sedempercentný nárast. Informuje portál tvnoviny.sk.

Prvú päťku uzatvára predseda Sme rodina Boris Kollár s premiérom Eduardom Hegerom, ktorí sa držia v okolí 30 percent. Najväčší prepad zaznamenala predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá s 26 percent spadla až na 19. Na jej dôvere sa tak zrejme odzrkadlila aktuálna situácia v strane, v ktorej proti sebe stoja dve krídla.

Zdroj: tvnoviny.sk

Na konci rebríčka sa ocitol predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič s 13 percentami, pričom oproti minulému prieskumu klesol o dve percentá.

Posledný skončil predseda SMK a pravdepodobne líder novovznikajúcej maďarskej „trojstrany” Aliancia Krisztián Forró s 10-percentnou dôverou. V prieskume však mnoho respondentov nevedelo povedať ani to, o koho ide.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport