tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Nový pohľad na Hitlera? Čerstvá publikácia o diktátorovi vychádzala z listov jeho otca!

Nový pohľad na psychológiu nacistického diktátora Adolfa Hitlera a vplyv, aký mal jeho otec na vývoj jeho osobnosti, prináša nová publikácia historika Romana Sandgrubera. Podkladom tejto knihy sa stali novoobjavené listy Hitlerovho otca nájdené na povale v jednej z rakúskych dedín. Informovala o tom agentúra DPA.

Sandgruber analyzoval 31 dosiaľ neznámych listov, ktoré Alois Hitler zaslal mužovi, čo mu predal farmu v obci Hafeld v spolkovej krajine Horné Rakúsko. Do rúk spisovateľa sa tieto listy dostali prostredníctvom príbuznej tohto muža, ktorá ich našla na povale svojho domu.

Jeho otec vždy chcel byť erudovaným statkárom

Podobne ako vodca Tretej ríše, aj jeho otec, colník Alois Hitler, výrazne preceňoval svoje schopnosti a vedomosti, ktoré získal ako samouk, konštatuje autor knihy s názvom Hitlerov Otec: Ako sa syn stal diktátorom. Publikácia vyšla v pondelok v nemčine.

Alois Hitler sám seba údajne považoval za vševeda. „Jeho otec vždy chcel byť erudovaným statkárom, ktorý sa nad všetkých vyvyšuje,“ povedal pre DPA Sandgruber, ktorý je profesorom dejín na Univerzite Johannesa Keplera v Linzi. Autor napísal už viacero kníh o rakúskych či svetových dejinách.

Otec aj syn zastávali protináboženské presvedčenia

Obaja, otec i syn, opovrhovali podľa slov historika autoritami a zastávali protináboženské presvedčenia. Hitler bol údajne antisemitom už v čase, keď žil ešte ako mladý muž v rodnom Hornom Rakúsku, a nie až po tom, ako sa presťahoval do Viedne.

Výsledky Sandgruberovho skúmania sú v rozpore s tvrdeniami biografickej knihy z roku 1953, ktorej autorom je August Kubizek, Hitlerov priateľ z detstva. Podľa toho sa Hitler stal antisemitom až dva mesiace po tom, čo pricestoval do rakúskej metropoly.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový pohľad na Hitlera? Čerstvá publikácia o diktátorovi vychádzala z listov jeho otca!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku