eReport.sk
tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na Špitálskej ulici v Bratislave 13. júla 2020.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Nový minister práce v nedohľadne? Matovičovci sa tvária, že ich to aktuálne nezaujíma!

Dokedy bude Slovensko bez ministra práce? Podľa aktuálneho stanoviska najsilnejšieho koaličného hnutia táto téma zrejme nepatrí medzi TOP priority OĽaNO. Hnutie Igora Matoviča sa tvári, že ich rezort práce aktuálne vôbec nezaujíma. Sme rodina zase vraví, že otvorené sú všetky možnosti.

OĽANO nerokuje o výmene niektorého ministerstva za rezort práce, ktorý patrí Sme rodina. Hnutie Borisa Kollára tvrdí, že všetky možnosti sú otvorené a sú predmetom rokovaní. Uviedli to tlačové oddelenia vládnych hnutí. Odpovedali na otázky , či pripúšťajú možnosť výmeny rezortov a či o tom rokujú.

“Hnutie OĽANO neuvažuje o výmene ministerstiev a ani o takejto možnosti nerokuje,” uviedol Dojčan. Sme rodina hovorí, že “všetky možnosti sú otvorené a sú predmetom koaličných rokovaní”. Zatiaľ to nechcelo bližšie špecifikovať.

O výmene Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVaR) SR za iné hovoril počas víkendu aj predseda Národnej rady (NR) SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Vedel by si to predstaviť, pokiaľ by OĽANO ako ich partner bolo ochotné.

Miesto ministra práce, sociálnych vecí a rodiny sa uvoľnilo po demisii Milana Krajniaka (Sme rodina) počas vládnej krízy. Rezort zostal bez ministra aj po rekonštrukcii vlády. Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala kabinet Eduarda Hegera bez ministra práce. Pôvodne sa uvažovalo o Jozefovi Hlinkovi, ale Sme rodina ešte nomináciu prehodnocuje.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity