eReport.sk
obchod
Nové podmienky pre vrátenie tovaru bez udania dôvodu /zdroj: unsplash

Novelizácia zákona o ochrane spotrebiteľa: Nové podmienky pre vrátenie tovaru bez udania dôvodu


Možnosť vrátenia tovaru bez udania dôvodu do dvoch týždňov by sa mohla rozšíriť aj na kamenné obchody. Doteraz to zákon umožňoval iba pri kúpe na diaľku. Vyplýva to z návrhu skupiny opozičných poslancov z klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ na novelizáciu zákona o ochrane spotrebiteľa.

,,Cieľom predkladaného zákona je zjednotiť úpravu inštitútu odstúpenia od zmluvy bez uvedenia dôvodu tak, aby sa obdobný právny režim – ako už existuje pri zmluvách uzatvorených na diaľku – aplikoval aj na zmluvy uzatvorené v prevádzkových priestoroch obchodníka, teda na predaj v tzv. kamenných obchodoch,“ uviedli poslanci v dôvodovej správe k návrhu.

V súčasnosti

Navrhovatelia argumentovali tým, že v súčasnosti viacerí obchodníci umožňujú objednať tovar cez internet a vyzdvihnúť ho, ale aj vrátiť v kamennej predajni, prípadne si ho v kamennej predajni obzrieť a objednať cez internet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. budova UCM V Jame
  2. zdroj: unsplash
  3. stretnutie NATO v Prahe
  4. minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD)
  5. Slovenská reprezentácia na zápase s Walesom

Odlišné podmienky

Tieto dva právne režimy sa podľa nich prelínajú v takej miere, že nie je racionálny dôvod, prečo by spotrebiteľ, ktorý uzavrie zmluvu v prevádzkových priestoroch, a spotrebiteľ, ktorý ju uzavrie mimo prevádzkových priestorov, mali mať úplne odlišné podmienky pri odstúpení od zmluvy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Novelizácia zákona o ochrane spotrebiteľa: Nové podmienky pre vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: