Novak Djokovič, foto:shutterstock

Novak Djokovič sa stal prvým finalistom na Australian Open

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open. Ako najvyššie nasadený zdolal vo štvrtkovom semifinále ruského kvalifikanta Aslana Karaceva 6:4, 6:3, 6:2.

Neuveriteľný Novak Djokovič

Djokovič sa predstaví vo svojom 28. finále na turnaji veľkej štvorky a o osemnásty titul zabojuje proti víťazovi duelu Daniil Medvedev (Rus.-4) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-5). Karacev sa súpera nezľakol a v prvom sete s ním držal krok. Situáciu mu však komplikovali nevynútené chyby, keď ich spravil až trinásť v porovnaní so súperovou jedinou. Djokovič ho zlomil až v ôsmej hre, keď čistou hrou zobral Rusovi podanie a následne opäť bez straty fiftínu uzavrel prvý set. V druhom sete Djokovič zvýšil úsilie a prelomil Rusovi hneď dve podania a vypracoval si náskok 5:1.

Karacev ukoristil brejkbal

Potom síce zaváhal a Karacev ukoristil svoj prvý brejkbal v zápase, no nepodarilo sa mu zdramatizovať vývoj duelu. Djokovič pokračoval v sebavedomom výkone. Hoci vo štvrtej hre stratil podanie a dovolil súperovi vyrovnať, hneď svoje zaváhanie napravil. Troma bodmi za sebou sa dostal do vedenia 5:2, ktoré bez ťažkostí pretavil v postup.