eReport.sk
Ivan Husár a nová hlavná kontrolórka športu Mariana Dvorščíková, foto:tasr

Nová tvár v Slovenskom športe: Hlavná kontrolórka má prispieť k väčšej transparentnosti

Nová hlavná kontrolórka športu Mariana Dvorščíková plánuje zaviesť plán kontrolnej činnosti. Inšpirovať sa pritom chce Najvyšším kontrolným úradom SR. Uviedla to počas piatkovej tlačovej konferencie s tým, že okrem toho sa budú realizovať aj náhodné kontroly, na základe podnetov.

Dvorščíkovú vymenovala do funkcie vláda SR k 20. máju, na poste nahradí Alicu Fisterovú „Chcela by som zaviesť plán kontrolnej činnosti, kde budú dopredu organizácie vedieť, že budú kontrolované. Môžu sa na to pripraviť a vyšperkovať si doklady aj účtovníctvo,” povedala Dvorščíková. Štátny tajomník rezortu školstva pre oblasť športu Ivan Husár verí, že nová kontrolórka pomôže k zvýšeniu transparentnosti v športe: „Verím, že si splní všetky úlohy, ktoré jej bude zákon bude ukladať, a že nám pomôže pri neustálom čistení a transparentnosti v športe, v ktorom je relatívne veľa peňazí zo štátu.”

Zdroj: tasr

Podľa Dvorščíkovej národné športové zväzy pracujú so 70 miliónmi eur, plus, keď je k tomu pripočítaný Fond na podporu športu, ide o 100 miliónov eur, ktoré podliehajú kontrole. Myslí si, že verejnosť má právo vedieť, ako s týmito finančnými prostriedkami nakladá: “V športe je 73 národných športových zväzov, sedem národných športových organizácií a 64 kontrolórov. Títo všetci budú spadať pod moju priamu kontrolu.” Spolupracovať chce aj so športovými organizáciami vyššieho významu, napríklad so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Šport