eReport.sk
Nová posila do Hlasu! K Pellegrinimu sa pridáva kanoista Erik Vlček.
Nová posila do Hlasu! K Pellegrinimu sa pridáva kanoista Erik Vlček. Foto: hlas-sd

VIDEO Nová posila Hlasu: Športový reprezentant z juhu bude s Pellegrinim bojovať o priazeň slovenských Maďarov

Nová posila Hlasu! Strana HLAS – sociálna demokracia predstavila v utorok svoju novú politickú tvár pre voličov na južnom Slovensku. Je ňou slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček.

Vlček chce zužitkovať svoje dlhoročné skúsenosti v športe. „Šport spadá pod politiku, keď chcete niečo zmeniť, bez politiky to nejde,“ skonštatoval.

Pellegrini zdôraznil, že ľudia patriaci k maďarskej menšine nemusia voliť len strany založené na etnickom princípe, u ktorých nie je istota, že sa dostanú do parlamentu. Deklaruje, že HLAS – SD bude zodpovedne pristupovať k obyvateľom maďarskej menšiny žijúcej na južnom Slovensku. Chce, aby mali alternatívy v tom, koho budú voliť. Ak bude Hlas vo vláde, Pellegrini sľubuje pravidelné zasadania kabinetu vo všetkých okresoch, vrátane juhu Slovenska.

Nová posila Hlasu – olympionik Erik Vlček, vľavo.

Zdroj: fb/hlassocialnademokracia

Nie proti niečomu, ale za niečo

„Erika Vlčeka vnímam ako významnú osobnosť slovenského športu, ktorý dosiahol skvelé úspechy na medzinárodnom poli. Som veľmi rád, že práve tento výnimočný športovec, ktorý je príkladom pre iných  sa stal naším Hlasom pre južné Slovensko,“ uviedol líder strany Peter Pellegrini. 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Boris Kollár bol vo Švajčiarsku.
  2. Na kombosnímke zľava Ján Budaj a Peter Pellegrini.
  3. Branislav Becík, starosta
  4. Michal Šimečka

„Tak, ako Alžbetin most  pri ktorom stojíme symbolizuje spoluprácu medzi dvomi mestami a národmi, som presvedčený, že naše podanie rúk symbolizuje silnú politiku Hlasu pre menšiny,“ dodal líder strany. „Dozrel čas, aby sa ľudia spojili za niečo a prestali bojovať proti niečomu. Kvalita života, ktorej súčasťou je aj univerzálna športová infraštruktúra v každom meste, v rôznych regiónoch Slovenska je základom našej politiky. Ľudia nemusia voliť strany výlučne na etnickom princípe. Dozrel čas, aby podporili program, ktorý pomáha rozvoju regiónov vrátane toho južného. Človek nemá byť potrestaný za to kde sa narodil,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Šport nielen vrcholový

„V Hlase máme silnú športovú sekciu, ktorá pripravuje rozvoj športu pre celé Slovensko. Hlas nevníma len šport na špičkovej úrovni, ale ako prevenciu a ochranu zdravia ľudí. Buďme zodpovední a prestaňme plačkať a sťažovať sa na finančnú pomoc zo strany iných štátov pre maďarskú menšinu. Investujme ako štát a takáto pomoc nebude potom potrebná,“ dodal Pellegrini.

Erik Vlček uviedol, že si váži politiku i prácu lídra strany a rád sa zapojí do projektu rozvoja športu na Slovensku. Obaja si vymenili medzi sebou tričko a veslárske pádlo, ako symbol úspešného veslovania do volieb a šírenia politickej značky strany HLAS – sociálna demokracia na južnom Slovensku.

Nová posila Hlasu! K strane sa pridal rýchlostný kanoista Erik Vlček, vľavo.
Nová posila Hlasu! K strane sa pridal rýchlostný kanoista Erik Vlček, vľavo. Foto: hlas-sd

Zdroj: HLAS – SD, tasr, fb/hlassocialnademokracia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nová posila Hlasu: Športový reprezentant z juhu bude s Pellegrinim bojovať o priazeň slovenských Maďarov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php