eReport.sk
Andrej Stančík, foto: tasr

Nosil respirátor, dodržiaval opatrenia i tak sa nakazil. Ďalší poslanec má COVID-19

Menší šok zažil počas sviatkov mladý poslanec za OĽANO Andrej Stančík. Napriek tomu, že sa vyhýbal sociálnym kontaktom a dodržiaval opatrenia, začal cítiť, že je chorý. Test odhalil, že sa nakazil koronavírusom.

„Mám covid. Dostalo to aj mňa. Včerajší (2. 4. ) antigén negatívny, večer som mal mierny kašeľ. Dnes (3. 4. ) som šiel na antigén pre istotu znova. Pýtal som sa, či mali dnes niekoho pozitívneho. Povedali, že nula. Tak som zažartoval, že snáď im to nepokazím,“ prezradil Stančík, pre ktorého bol pozitívny výsledok testu šok.

Mladý poslanec sa nakazil koronavírusom. Netuší kde. – Foto: facebook AS

„Od minulého víkendu som bol iba v práci a nosil som FFP2. Nemal som žiadny kontakt s pozitívnym, ani len sekundárny (ibaže by mi to nenahlásili),“ zamyslel sa. Poslanec prezradil, že celú záležitosť berie s pokorou. „Napriek tomu, že čísla klesajú, covid je stále problém a musíme byť opatrní, pretože nikdy nevieme, kde to môžeme dostať,“ upozorňuje. Mladý politik má zatiaľ mierny priebeh ochorenia. „Cítim sa slabšie a mám kašeľ,“ opísal svoj momentálny stav. „Najhorší je ten blbý pocit, že ste mohli nakaziť niekoho iného,“ dodal.

Podľa matematika Richarda Kollára sa poslanec mohol nakaziť v parlamente. „Odporúčam pátrať po kolegoch. Ten FFP2 normálne stačí, ale keď ste niekde veľmi dlho, nemusí to stačiť,“ upozornil Stančíka odborník.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy