Johannes Thingnes Bö, foto:tasr

Nórsko obhájilo titul v mix štafetách, Slovensko na 18. mieste

Prvú zlatú medailu na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke si vybojovali nórski reprezentanti.

Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Bö, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová triumfovali v miešaných štafetách na 4×7,5 km časom 1:20:19,3 h. Na druhom mieste skončili Rakúšania David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdoucová a Lisa Theresa Hauserová a tretí finišovali Švédi Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonová a Hanna Öbergová. Slováci Michal Šima, Tomáš Hasilla, Ivona a Paulína Fialkové obsadili 18. miesto s mankom 5:06,1 min

Slovenskú štafetu rozbehol Michal Šima, na úvodnej ležke potreboval jeden náhradný náboj a zaradil sa na 19. miesto. Na stojke však dobíjal až trikrát a prepadol sa o štyri priečky nižšie. Tomášovi Hasillovi odovzdal štafetu s výrazným mankom 1:44. Druhý Slovák na trati dobíjal na oboch položkách raz a Ivonu Fialkovú vyslal na trať na 20. mieste. Tá zvládla ležku výborne, keď odstrieľala rýchlo a presne, no na stojke jej to nevyšlo a musela ísť na trestné kolo. Svojej staršej sestre odovzdala na 22. mieste so stratou 4:56,4 min.

Paulína Fialková predviedla čistú ležku, na stojke potrebovala jeden náhradný náboj a dokázala slovenskú štafetu posunúť dokopy o štyri priečky vpred, keď v záverečnom finiši predbehla aj Estónku Tuuliu Tomingasovú.