Nórka Tiril Eckhoffová, foto:tasr

Nórsko obhájilo titul, Eckhoffová s piatou medailou v Pokljuke

Nórske biatlonistky si vybojovali zlato v sobotňajších štafetách na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová a Marte Olsbuová Röiselandová zvládli náročné preteky za 1:10:39,0 min.

Na druhom mieste skončilo Nemecko a tretia bola Ukrajina, zopakovalo sa tak medailové poradie z vlaňajška. Slovenky Ivonu a Paulínu Fialkové, Henrietu Horvátovú a Veroniku Machyniakovú stiahli z trate na poslednom úseku a klasifikovali ich na 21. mieste. Tiril Eckhoffová získala už piatu medailu na prebiehajúcom šampionáte a z toho štvrtú zlatú. Okrem sobotňajších pretekov vyhrala aj šprint, stíhačku a miešané štafety. V mixe dvojíc skončila spolu s Johannesom Thingnesom Böom na druhom mieste.

Pre Olsbuovú Röiselandovú to bolo už jedenáste zlato zo svetových šampionátov, viac ich má na konte len bývalá nemecká reprezentantka Magdalena Neunerová. Slovensko nasadilo na úvodné dva úseky sestry Fialkové, ktoré mali odovzdať štafetu na čo najlepšej pozícii svojim menej skúseným partnerkám. No nepodarilo sa to. Ivona Fialková síce zvládla ležku bez problémov, no na stojke išla na dva trestné okruhy a prepadla sa z okolia prvej desiatky na 20. miesto.