eReport.sk
nórski lyžiari, foto:tasr

Nóri vyhrali paralelnú súťaž tímov vo švajčiarskom Lenzerheide

Nórski lyžiari sa stali v piatok víťazmi paralelnej súťaže tímov vo finále Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide. Štvorica Kristina Riisová-Johannessenová, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Kristin Lysdahlová, Sebastian Foss-Solevaag vo finále zdolala Nemecko. Tretiu priečku obsadili Rakúšania. Slováci neštartovali.

Súťaž nemala vplyv na boje o krištáľové glóbusy, na štarte tak chýbala väčšina výrazných postáv lyžiarskej sezóny. Na víkendové súboje sa šetrila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, či Američanka Mikaela Shiffrinová. Celkovo postavilo tím iba deväť družstiev, pritom tradične štartuje šestnásť. Kuriózne všetky súboje vo štvrťfinále, semifinále i finále sa skončili 2:2 a rozhodovať tak musel vo všetkých prípadoch lepší súčet časov rýchlejšieho muža a rýchlejšej ženy.

Nóri zopakovali svoj triumf z identickej disciplíny z MS v Cortine d’Ampezzo. Vo víťaznom tíme boli rovnako ako na talianskom šampionáte Riisová-Johannessenová a Foss-Solevaag. V sobotu je vo švajčiarskom stredisku na programe slalom žien, v ktorom môže Slovenka Petra Vlhová spečatiť historický zisk veľkého glóbusu celkovej víťazky SP. Zároveň v ňom bude bojovať aj o malý glóbus za prvenstvo v disciplíne. Jej súperkami sú Katharina Liensbergerová a Mikaela Shiffrinová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport