eReport.sk
Počasie, dážď, gumáky, dieťa
Ilustračné foto: shutterstock

Niekde je 17, inde 36 stupňov! Na Slovensku sú výrazné teplotné rozdiely

Na území Slovenska zaznamenávajú meteorológovia výrazné teplotné rozdiely. Teploty sa pohybujú od 17 až 18 stupňov Celzia na Myjavsku a na Orave po 36 stupňov na dolnom Zemplíne. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Studený front priniesol do západnej polovice územia veľa oblačnosti s dažďom, prehánkami, ojedinele aj s búrkami. Smerom na východ je oblačnosti menej a zrážky sa vyskytujú len ojedinele. Chladný vzduch sa dostal aj na Pohronie, Spiš, čiastočne aj Šariš a horný Zemplín.

„Na dolnom Zemplíne je však stále mimoriadne teplo a aj dnes tu teplota prekročila hodnotu 36 stupňov Celzia. To je vo výraznom kontraste oproti západu a severozápadu územia, kde miestami nie je ani 20 stupňov Celzia,“ približuje SHMÚ.

Zdroj: fb/shmu.sk

S ochladením treba podľa meteorológov počítať postupne na celom území Slovenska, zrážky ostanú najmä na západe a severe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Niekde je 17, inde 36 stupňov! Na Slovensku sú výrazné teplotné rozdiely

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php