eReport.sk
Nový slovenský prezident Peter Pellegrini a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Foto: fb / m.š.e.

Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu! Zhodnotil na rovinu Matúš Šutaj Eštok


Po posledných demokratických prezidentských voľbách poriadne rozvášnený, inak mierumilovný a pokojný, slovenský národ musela upokojovať aj prezidentka Zuzana Čaputová. To, čo svojimi vyjadreniami spôsobil nielen neúspešný kandidát Ivan Korčok, ale aj proopozične naladené médiá, Slovensko ešte nezažilo.

Nestačilo nám to, čo nám tu zanechal Igor Matovič a jeho roduverní, my sme potrebovali ešte väčšie vášne, aby sa potom uplakaní opoziční politici mohli ísť sťažovať do Bruselu a žiadať o potrestanie Slovákov. Všetkých!!! Chýba vám v tom logika a rozum? Áno, ale tie sa u súčasnej opozície zrejme nájsť nedajú.

„Demokrati“, rešpektujte názor väčšiny

Od volieb nového slovenského prezidenta uplynul týždeň a vášne tých, ktorí sú z ich výsledku sklamaní, neopadávajú. Urážky, invektívy a pomstychtivé kroky akoby nemali konca kraja. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok to zhrnul v statuse viac ako jasne: „Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu!“ Reagoval tak po tom, čo si vypočul podcast, v ktorom trojica českých novinárov hodnotí slovenské prezidentské voľby.

„Najviac boli šokovaní z toho, ako naše liberálne elity a médiá výsledok volieb zhodnotili: že vraj rozhodli ľudia, ktorí „nenávidia demokraciu“, pomaly nevedia jesť príborom, a že sa netreba čudovať nikomu, kto chce zo Slovenska odísť,“ prezradil šéf nášho rezortu vnútra to, o čom sa českí novinári rozprávali.

Buďte aspoň trochu objektívni, neurážajte ľudí s iným názorom, neponižujte celé sociálne skupiny a nepodnecujte zbytočne hnev a nenávisť.

Maatúš Šutaj Eštok, minister vnútra (Hlas.SD)

Šutaj Eštok píše aj to, že dnes si otvoril Denník N a v rozhovore s Ivanom Korčokom padla otázka redaktorky: „Cítite hnev, keďže váš protivník vyhral v podstate klamstvami a podvodom?“ A možný budúci predseda Hlasu-SD na to reaguje a pýta sa: „Aké novinárske etické a profesionálne štandardy spĺňa?“

Liberálne médiá sa podľa neho rady sami pasujú za „výkladnú skriňu profesionálnej žurnalistiky“ a veľmi sa rozčuľujú, ak sa politici prihovoria ľuďom aj prostredníctvom alternatívnych médií, ktoré dajú priestor aj inému ako jedinému dovolenému názoru. „Škoda, že sa nikdy nezamyslia nad tým, ako vlastnou nekvalitou a neobjektivitou prestierajú alternatíve červený koberec,“ prízvukuje minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
  2. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

„Tak len chcem veľmi poprosiť všetky tie „výkladné skrine“: skúste vo vašej práci najprv rešpektovať tie hodnoty, po ktorých sami verejne voláte. Buďte aspoň trochu objektívni, neurážajte ľudí s iným názorom, neponižujte celé sociálne skupiny a nepodnecujte zbytočne hnev a nenávisť.

A zmierte sa so základným pravidlom demokracie – že názor väčšiny sa rešpektuje,“ vyzýva Matúš Šutaj Eštok všetkých progresívnych a „demokratických“ redaktorov. „Bez toho, aby ste túto väčšinu označovali za ľudí, ktorí „nenávidia demokraciu“. Aby vaši českí kolegovia nemuseli nad vašou prácou verejne krútiť hlavami,“ dodáva na samý záver minister vnútra.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu! Zhodnotil na rovinu Matúš Šutaj Eštok

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: