eReport.sk
Ponorka pod hladinou mora.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Nie je to vraj pravda! USA odmietli tvrdenie, že ich ponorka vplávala do ruských teritoriálnych vôd

Ministerstvo obrany Spojených štátov odmietlo v sobotu tvrdenia Ruska, že americká útočná ponorka plávala v ruských teritoriálnych vodách. Informovala o tom agentúra TASS.

„Tvrdenia Ruska, že sme v ich teritoriálnych vodách vykonávali operácie, nie sú pravdivé,“ uviedol vo vyhlásení kapitán Kyle Raines, hovorca velenia americkej armády v oblasti Indického a Tichého oceánu (USINDOPACOM).

Maršal Šapošnikov v sobotu vytlačil z teritoriálnych vôd Ruskej federácie americkú ponorku, ktorá sa dostala do blízkosti Kurilských ostrovov.

„Nebudem sa vyjadrovať k presnej polohe našich ponoriek, ale lietame, plavíme sa a vykonávame operácie bezpečne (a) v medzinárodných vodách,“ dodal Raines. Ruské ministerstvo obrany predtým uviedlo, že jeho torpédoborec

Napätie medzi Ukrajinou a Ruskom v uplynulých dňoch silnie. Americké médiá priniesli informáciu, že k napadnutiu Ukrajiny Ruskom by mohlo dôjsť v nadchádzajúcich dňoch, konkrétne v stredu 16. februára.

Maršal Šapošnikov v sobotu vytlačil z teritoriálnych vôd Ruskej federácie americkú ponorku, ktorá sa dostala do blízkosti Kurilských ostrovov. Americká útočná ponorka triedy Virginia sa vzdialila po tom, ako ruský torpédoborec na tento účel použil „primerané prostriedky“, uviedol rezort obrany s tým, že si v súvislosti s týmto incidentom predvolal amerického vojenského pridelenca.

Napätie medzi Ukrajinou a Ruskom v uplynulých dňoch silnie. Americké médiá priniesli informáciu, že k napadnutiu Ukrajiny Ruskom by mohlo dôjsť v nadchádzajúcich dňoch, konkrétne v stredu 16. februára. Neposkytli však žiadne dôkazy a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj následne opäť zdôraznil, že jeho krajine bezprostredne nehrozí ruský útok.

Ruský prezident Vladimir Putin počas sobotňajšieho telefonátu s americkým prezidentom Joeom Bidenom odsúdil správy o údajnom bezprostrednom útoku ako „provokatívne špekulácie“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden,
  2. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
  3. Sergej Lavrov.
  4. Ruský armádny vrtuľník letí nad ruskou vojnovou loďou počas manévrov v oblasti Čierneho mora vo štvrtok 9. januára 2020.
  5. Na snímke aAmerickí armádni dôstojníci po prílete na letisku Rzeszów–Jasionka v juhovýchodnom Poľsku, kde sídli posádka administratívy americkej armády v sobotu 5. februára 2022.
  6. Minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu (druhý zľava) a ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba (druhý sprava) podpísali dohodu počas ich stretnutia v Kyjeve 3. februára 2022. Foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nie je to vraj pravda! USA odmietli tvrdenie, že ich ponorka vplávala do ruských teritoriálnych vôd

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti