eReport.sk
top1 Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová, foto: facebook L. Ď. N.

Nicholsonová a Beňová sa obuli do Krajniaka: Tlieskame ti, pán minister!

Nápad ministra práce Milana Krajniaka otvoriť kostoly, vyvolal búrlivé reakcie. Najnovšie šéfovi rezortu sociálnych vecí naložila europoslankyňa a liberálka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Nepáči sa jej, že Krajniak dáva pri riešení koronakrízy prednosť duchovným záležitostiam ako vedeckým faktom.

Milan Krajniak chce otvárať kostoly. Vraj by to ľuďom pomohlo pri zvládaní koronakrízy. – Foto: tasr

Krajniak tvrdí, že majú hlásané viaceré prípady, kedy modlitba pomohla zmierniť priebeh ochorenia v dôsledku COVID-19 tak u pacientov v nemocniciach ako i v domove sociálnych služieb. „Nie, nemám k dispozícii žiadnu vedeckú štúdiu a dôkazy. Asi sa ale môžeme zhodnúť na tom, že duchovná služba a modlitba ľuďom uškodiť nemôže. A vyzerá to tak, že viacerým ľuďom zjavne pomáha,“ argumentuje minister. „V našich životoch sa dejú veci, ktoré sú logické a vedecky vysvetliteľné. Ale dejú sa aj veci, ktoré nedávajú vedeckú logiku, a predsa sú v našich životoch rovnako reálne a môžu nám pomôcť,“ nechal sa počuť Krajniak.

Modlitba je v poriadku, ale…

Tieto argumenty však vytočili liberálku Luciu Ďuriš Nicholsonovú. „Tisíce ľudí na Slovensku sa počas koronakrízy prepadávajú deravou štátnou pomocou a dospelí aj deti končia v chudobe. Rodič si musí rozmyslieť, či kúpi deťom jedlo alebo zaplatí účet za internet, plyn, či elektrinu. Prichádzajú o bývanie. A minister práce, sociálnych vecí a rodiny navrhuje otvoriť kostoly a žiadať o pomoc nebesá ako počas epidémie moru v roku 1710,“ uviedla šokovaná europoslankyňa.

Podľa nej chcú naši ministri žiť v minulých storočiach. „Prečo po ministrovi zdravotníctva očakáva aj minister práce pomoc skôr z nebies ako z kruhov odborníkov? Prečo hľadajú útechu skôr v modlitbe ako v dátach?“ čuduje sa Ďuriš Nicholsonová. Politička tvrdí, že ak sa v ťažkých časoch ľudia utiekajú k modlitbám, je to v poriadku. „Som však presvedčená, že najviac ľuďom môže pomôcť zodpovedný štát a nie nebesá a v kostoloch sa šíriaca nákaza,“ dodala.

Naštval aj Beňovú

Aj druhá europoslankyňa si neodpustila na Krajniaka štipľavý komentár. „Zatiaľ čo v nemocniciach je stále viac hospitalizovaných ľudí s covidom, zatiaľ čo každý deň narastá počet zosnulých, zatiaľ čo sa koaličné strany hádajú namiesto prijímania opatrení, zatiaľ čo osamelé matky už pomaly nemajú s deťmi z čoho žiť, zatiaľ čo patríme ku krajinám kde najviac stúplo domáce násilie, zatiaľ čo ekonomika je na kolenách, tak minister posledný pavúk Krajniak prichádza ako minister práce, sociálnych vecí atď s prevratným a podstatným návrhom OTVORIŤ KOSTOLY. Ja ti tlieskam,” uviedla Monika Beňová. Návrh na otvorenie kostolov má prerokovať koalícia.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.