Tampa Bay Buccaneers - Kansas City Chiefs, foto:tasr

NFL: V Super bowle zvíťazila Tampa, Brady získal siedmy titul

Hráči Tampy Bay Buccaneers triumfovali v Super Bowle LV. Vo finále najprestížnejšej ligy amerického futbalu NFL na domácom štadióne zdolali obhajcov Kansas City Chiefs jednoznačne 31:9 a získali druhú Trofej Vincea Lombardiho. Na titul premenili aj svoju jedinú predchádzajúcu finálovú účasť pred osemnástimi rokmi.

Legendárny rozohrávač Tom Brady nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný desiaty Super Bowl a rekordný siedmykrát sa radoval z víťazstva. Predchádzajúcich šesť trofejí vybojoval v drese New England Patriots, Tampu doviedol k titulu hneď v premiérovej sezóne v novom pôsobisku. Tampa viedla v prvej štvrtine 7:3 a mala šancu na ďalší touchdown, ale neskórovala ani na štvrtý pokus a z nádejného driveu nevyťažila žiadny bodový zisk. Vynahradila si to v druhom dejstve, keď sa po sérii chýb a faulov Kansasu udržala na lopte a rovnako ako pri úvodnom touchdowne sa zopakovala spolupráca Bradyho a Roba Gronkowského.

Momenty Toma Bradyho v Super Bowle:

Zdroj: video:yt/nfl

Ďalší TD pridali Buccaneers šesť sekúnd pred polčasovou prestávkou, Brady tentoraz našiel v end zóne Antonia Browna. Chiefs odštartovali druhý polčas field goalom z 52 yardov, súper však kontroval už svojím štvrtým touchdownom v zápase a pridal aj field goal a po tretej štvrtine viedol luxusným náskokom 31:9. Obranca Tampy ani v záverečnej časti nedovolila Kansasu, ktorý v základnej časti viedol celú ligu s bilanciou 14-2, pomýšľať na comeback a skóre sa už nezmenilo.