eReport.sk
Mapa okresov, foto:korona.gov.sk

Nezvládame tretiu vlnu? V týchto čiernych okresoch si už do fitka nezájdete!

Ak ste plánovali svadbu, oslavu v reštaurácii, alebo návštevu fitness centra, v okresoch Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa a Svidník budete musieť svoje plány odložiť. Sú zaradené medzi čierne okresy. V čiernych okresoch sú podmienky najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania. Zatvorené zostanú aj fitness centrá, wellness, akvaparky i prírodné a liečivé kúpele.

Dnes už na Slovensku nenájdete okres, ktorý by nebol minimálne v stupni ostražitosti, teda v oranžovej farbe. Prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary platia teda pre všetky okresy. Podmienky sa odvíjajú od režimu, ktorý si vyberie organizátor, a to plne zaočkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) a tzv. základ, teda všetci zákazníci bez rozdielu.

Prehľad okresov podľa farieb:

V stupni ostražitosti – oranžová farba:

Bratislava I – V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Šaľa, Senec, Topoľčany a okres Trnava.

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy:

Patria sem: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Levice, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce a okres Zvolen.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe:

Patria sem okresy: Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Levoča, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Námestovo, Ružomberok, Sabinov, Skalica, Snina, Stropkov, Tvrdošín, Veľký Krtíš a okres Žiar nad Hronom. Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa a okres Svidník.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezvládame tretiu vlnu? V týchto čiernych okresoch si už do fitka nezájdete!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport