eReport.sk
Andrej Stančík, foto: tasr

Nezmýlil si stranu? Poslanec za OĽANO chce hovoriť o eutanázii. Páči sa mu myšlienka tzv. samovražednej kapsule

Krátko pred vianočnými sviatkami väčšinu politikov zamestnáva uznesenie vlády, podľa ktorého sa nebudú môcť ľudia stretávať so svojimi blízkymi počas Vianoc. Umožnené by im to malo byť až po 9. januári. Kým politici riešia protipandemické opatrenia, poslanec za OĽANO sa rozhodol otvoriť onakvejšiu tému. Legalizáciu eutanázie na Slovensku.

„Počul som o desiatkach prípadoch, kedy pacient trpel v nekonečnej agónii, bez šance na zlepšenie a vyzdravenie. Pri živote bol udržovaný a trpel napriek prianiu seba a najbližšej rodiny o ukončenie jeho nezmyselného trápenia. Lekári a sestry sa bezmocne na utrpenie prizerali, keďže zákon neumožňoval nič spraviť a utrpenie sa len umelo predlžovalo. Je to tragédiou pre zomierajuceho, tragédiou pre rodinu. Som presvedčený, že človek by mal mať právo v takomto prípade rozhodnúť o ukončení svojho života a ušetriť bolesť sebe aj svojej rodine,“ myslí si Stančík, ktorý svoj názor publikoval na sociálnej sieti.

– Foto: fb/AndrejStancik95

Zrejme ho k tomu viedla informácia, že vo Švajčiarsku zlegalizujú tzv. samovražednú kapsulu, do ktorej si človek, ktorý chce umrieť ľahne a rozhodne, kedy spustí proces. Podľa Stančíka ide o dôstojnejšie ukončenie života, ako sa pozerať na trpiaceho človeka, ktorý nemá šancu na vyliečenie. „Chápem, že na Slovensku je táto téma tabu a politicky nepriechodná. Napriek tomu by sme sa o nej mali seriózne rozprávať. Som si vedomý nástrah tejto témy a argumentov o “šikmej ploche”. Je to téma, ktorá je zároveň veľmi citlivá a preto k nej treba pristupovať opatrne,“ dodal mladý poslanec, ktorý sedí v parlamente za stranu OĽANO.

Čítajte viac:

Obyčajní ľudia sa pritom venujú skôr konzervatívnejším témam. Samotný Stančík však naznačuje, že patrí skôr do liberálneho krídla strany. „Ľutujem vás dopredu, čo vás čaká na sociálnej sieti, ale hlavne, aký világoš dostanete od svojich konzerva kolegov,“ súcitil s politikom jeden diskutujúci. „Už som zvyknutý,“ odpovedal Stančík. Niektorí mu odporúčali, aby zmenil stranu. „Že toto práve človek z OĽANO hovori! A čo teraz Andrej? Veď toto tvoja politická strana nikdy nedovolí!“ napomenul poslanca fanúšik.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezmýlil si stranu? Poslanec za OĽANO chce hovoriť o eutanázii. Páči sa mu myšlienka tzv. samovražednej kapsule

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti