eReport.sk
KĽDR chce použiť jadrové zbrane
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Foto: tasr/ap

Neželaný darček: Severná Kórea zahltila Južnú balónmi plné odpadu!


Kórea v noci na nedeľu obnovila vypúšťanie balónov s odpadkami smerom do vzdušného priestoru Južnej Kórey. Počas tejto noci ich bolo identifikovaných asi 600, pričom vypúšťaných ich bolo 20 až 50 za hodinu. Podľa agentúr Reuters a AFP o tom v nedeľu informovali juhokórejská vláda a armáda.

Neželaný darček

Balóny s odpadkami, ako sú ohorky cigariet, handry, papiere či plasty, sa v noci na nedeľu našli na rôznych miestach juhokórejskej metropoly Soul, ako aj v pohraničných lokalitách.

Zbor náčelníkov štábov ozbrojených síl Južnej Kórey informoval, že armáda monitoruje lokality, odkiaľ sú tieto balóny vypúšťané, a vykonáva letecký prieskum s cieľom vypátrať a zozbierať
balóny, pod ktorými sú zavesené veľké vrecia s odpadom.

Armáda vyzvala obyvateľov pohraničných oblastí Južnej Kórey i Soulu, aby s balónmi nemanipulovali a po ich náleze alebo spozorovaní kontaktovali políciu.

História sa opakuje

V súvislosti s najnovším vývojom v nedeľu popoludní zasadne Stály výbor Rady národnej bezpečnosti Južnej Kórey, aby prediskutoval, či sa v reakcii na vysielanie balónov s odpadkami zo Severnej Kórey vrátiť k šíreniu propagandy cez reproduktory na hraniciach. Južná Kórea s touto praxou prestala v roku 2018 po summite vodcov Severnej a Južnej Kórey.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neželaný darček: Severná Kórea zahltila Južnú balónmi plné odpadu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: