eReport.sk
Betlehemské svetlo, foto: betlehemskesvetlo.sk

Nezastavila ho ani pandémia. Kedy dorazí na Slovensko Betlehemské svetlo?

Už po tridsiaty prvý raz prinesú skauti na Slovensko betlehemské svetlo a pred Vianocami ho budú roznášať po celej krajine. Kvôli protipandemickým opatreniam to však bude tento rok vyzerať trochu inak. Oproti minulým rokom totiž Svetlo nedorazí vlakom do staníc.

Betlehemské svetlo by mohlo prísť na Slovensko už zajtra, teda 12. decembra, prebrať by si ho naši skauti mali na hraničnom priechode s Rakúskom. „Z veľkých odovzdávacích a preberacích slávností sa tento rok presunieme na hraničné priechody, kde sa v čo najväčšej miere bezkontaktne a hlavne bezpečne v malom počte stretneme,“ hovorí koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku Marián Suvák.

V úvode nasledujúceho týždňa prijme Betlehemské svetlo prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Pôjde tak o prvé oficiálne prijatie na Slovensku. Plamienok z Betlehema odovzdajú skauti symbolicky ľuďom počas nasledujúceho, posledného predvianočného víkendu, na svätých omšiach v sobotu 19. a v nedeľu 20. decembra v kostoloch po celom Slovensku, kde bude rovnako ako vo väčšine slovenských kostolov k dispozícii pre verejnosť až do Vianoc.

Skauti však počítajú aj s rôznymi komplikáciami, ktoré môžu vzniknúť práve v súvislosti s pandémiou koronavírusu. „Pripravujeme sa na rôzne varianty a šírenie Svetla sa budeme snažiť realizovať čo najbezpečnejšie,“ uzavrel pre eReport.sk koordinátor Marián Suvák. Jednou zmenou oproti minulým rokom je aj vlakový rozvoz. „Vlak s Betlehemským svetlom v roku 2020, žiaľ nepríde. Rozhodli sme sa neorganizovať vlakový rozvoz z bezpečnostných dôvodov, kedy sme vás nechceli pozývať na železničné stanice a vytvárať tak tým nekontrolovateľne veľké skupiny,“ píšu skauti na svojej stránke. Aj tento rok však pripravujú interaktívnu mapu s vyhľadávaním, kde bude v rámci Slovenska Betlehemské svetlo dostupné.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezastavila ho ani pandémia. Kedy dorazí na Slovensko Betlehemské svetlo?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti