eReport.sk
Žena pred Moskovskou štátnou univerzitou. MGU
Žena pred Moskovskou štátnou univerzitou. Foto: shutterstock/frantic00

Nezaočkovaní učitelia nemôžu do práce! Rozhodol o tom krízový štáb univerzity v Moskve

Krízový štáb Moskovskej štátnej univerzity (MGU) od pondelka neumožní prístup na miesto výkonu práce zamestnancom, ktorí nie sú zaočkovaní proti koronavírusu, informoval portál Meduza.io a televízna stanica Dožď.

Podľa vyhlásenia krízového štábu MGU budú mať prístup na miesto výkonu práce iba zamestnanci, ktorí boli zaočkovaní aspoň prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu, prekonali ochorenie COVID-19 alebo im zdravotný stav nedovoľuje dať sa zaočkovať.

Univerzita otvorila vlastné vakcinačné miesto

Vedenie MGU v júni oznámilo, že v súvislosti s nariadením moskovského starostu Sergeja Sobianina a hlavnej hygieničky Moskvy Jeleny Andrejevovej je očkovanie povinné a zaočkovať sa musí najmenej 60 percent pracovníkov univerzity. Nie je známe, koľko zamestnancov MGU je zaočkovaných, univerzita však otvorila vlastné vakcinačné miesto, na ktorom sa môžu nechať zamestnanci a študenti univerzity zaočkovať.

Vo vzdelávacom zariadení pracujú tisíce ľudí

Portál Meduza.io uvádza, že na univerzite podľa oficiálnych štatistík pracuje 10.784 učiteľov a vedeckých pracovníkom, počet technických zamestnancov však nie je známy. Úrady v ruskej metropole Moskva a okolitej oblasti 16. júna vyhlásili očkovanie proti ochoreniu COVID-19 za povinné pre ľudí pracujúcich v maloobchode, školstve, oblasti zdravotnej starostlivosti, verejnej doprave a ďalších zamestnaniach, ktoré poskytujú služby veľkému počtu osôb.

Prvou dávkou vakcíny sa pritom zamestnanci týchto sfér musia nechať zaočkovať najneskôr do 15. júla. Zamestnávateľ následne musí nezaočkovaným osobám zamedziť prístup na miesto výkonu práce alebo mu navrhnúť prácu z domu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport