eReport.sk
Trocha si uletel?
Primátor Bratislavy Matúš Vallo, foto:tasr

Winkler upozornil na škandalózny nákup elektriny mestom Bratislava. Veľká „vata“ pre Valla?


Bývalý mestský poslanec z teamu Vallo začal v istom momente plné zuby toho, čo robí primátor Bratislavy Vallo a začal rozprávať. Teraz upozornil na nevýhodný nákup elektriny pre mesto Bratislava na rok 2024, kde vznikla „vata“ 2,2 milióna eur.

Nevýhodný nákup elektriny?

Video Martina Winklera, Zdroj: FB Martin Winkler – váš mestský poslanec

Bývalý mestský poslanec začal v istom momente plné zuby toho, čo robí primátor Bratislavy Vallo a začal rozprávať. Martin Winkler je pritom práve bývalý člen teamu Vallo, teda „Vallov človek“. Už sa však nemohol pozerať na to, ako „preinvestovávať“ primátor Bratislavy peniaze daňových poplatníkov a začal vynášať veci na svetlo sveta.

Tak je tomu i teraz. Winkler upozornil na to, že Vallo obral Bratislavčanov o ďalších 2,2 milióna eur. Ako? Nevýhodným nákupom elektriny pre mesto na rok 2024. Keď sa nakupujú veľké objemy elektrickej energie od elektrární, poplatok, inými slovami „fee“ by malo byť malé. V prípade Bratislavy však bol poplatok obrovský… a to vzbudzuje otázky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ŠKANDÁL na bratislavskom magistráte
  2. Screenshot, Teraz takto s Ankou Žitnou. Hosť Eva Šáriová

Výsledok je šokujúci

Winkler urobil porovnanie nákupu objemov vrátane ceny poplatku, niekoľkých veľkých inštitúcii a Bratislavy. Výsledok je šokujúci. Kým pri oveľa menších objemoch nákupu býva poplatok, „fee“ okolo 4,80 – 6,50 eur pri megawat hodine, pri desaťnásobne vyššom nákupe – čo je prípad Bratislavy, bol poplatok 16 eur za MWH. Pri zrátaní nakúpeného objemu a poplatku to tvorí sumu 2,2 milióna eur za celkový nákup. Winkler to nazýva vatou, pod ktorú je podpísaný Vallo.

Neuveriteľný je aj fakt, že informáciu o tejto kauze odmietol zverejnil poslancovi Winklerovi portál SME, na zverejnení boli pritom dohodnutí. Stalo sa tak po komunikácii SME s Vallom…

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Winkler upozornil na škandalózny nákup elektriny mestom Bratislava. Veľká „vata“ pre Valla?

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre