eReport.sk
minister životného prostredia SR Tomáš Taraba, foto:tasr

Taraba otvorene: Nevidím problém s podporou Pellegriniho v druhom kole volieb


Kandidáti na prezidenta podľa Tarabu pred voľbami vyhodnocujú svoje šance. „Myslím si, že nie je vylúčené, že ešte môže v určitej fáze dôjsť k dohode buď s Harabinom, že by podporil Danka, alebo by Danko podporil Harabina,“ povedal v dnešnej diskusii s opozičným poslancom z hnutia OĽANO Michalom Šipošom.

Taraba nevylučuje podporu Pellegriniho

Ak by do druhého kola postúpili Peter Pellegrini a Ivan Korčok, Taraba nevylúčil podporu šéfa Hlasu-SD. „Malo by byť v záujme pána Pellegriniho, aby sa čo najviac a čitateľne vedel od Korčoka odlíšiť,“ zdôraznil. S Pellegrinim chce diskutovať aj o tom, ako by sa v úrade prezidenta staval ku kultúrno-etickým otázkam.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.

Taraba hovorí o zmene rokovacieho poriadku

Čo sa týka diania v Národnej rade SR, podľa Tarabu je už teraz jasné, že dôjde k zmene rokovacieho poriadku. V súvislosti s navrhovanou novelou Trestného zákona poukázal na to, že ide o návrat na úroveň, ktorá je štandardom v EÚ. Podotkol, že novelizovaná legislatíva kladie dôraz na to, aby bola nahradená škoda. Drakonické tresty odňatia slobody podľa jeho slov neodrádzajú od páchania trestných činov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba otvorene: Nevidím problém s podporou Pellegriniho v druhom kole volieb

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne