eReport.sk
Natália Milanová (OĽaNO), foto: tasr

Nevídaný luxus na kultúre. Milanová potrebuje dvoch hovorcov


Ministerstvo kultúry doteraz nebol rezort, ktorý by bol vystavený veľkému náporu novinárskych otázok. Bývalý šéfovia kultúry sa v médiách neobjavovali dennodenne. Zrejme preto si v minulosti vystačili s jedným hovorcom. Až doteraz.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) to ale poňala inak. Má svojho osobného hovorcu, ktorým je Matúš Bystriansky a zároveň hovorkyňu rezortu, ktorou je Zuzana Viciaňová. Inšpirovať sa zrejme nechala u svojich kolegov napríklad na ministerstve vnútra. „Na Oddelení komunikácie a protokolu ministerstva kultúry pracuje spolu päť ľudí, z ktorých traja sa venujú komunikácii. Ja zastávam funkciu poradcu ministerky a zároveň hovorcu MK SR,“ vysvetľuje Bystriansky. Zároveň dodal, že za ministerstvo s médiami komunikuje aj Zuzana Viciaňová, preto používa titul hovorkyne. Podľa Bystrianskeho jej však z toho „neplynú žiadne platové a ani iné výhody“.  
Pýtali sme sa aj na to, aké sú mesačné náklady na dvoch hovorcov. „Na základe zákona je možné zverejniť moju mzdu, keďže som odborníkom plniacim úlohy pre člena vlády Slovenskej republiky. Moja hrubá mesačná mzda predstavuje 2 200 eur,“ odpísal Bystriansky.

Podľa človeka z prostredia PR a komunikácie, nejde ani tak o to, koľko ľudí na oddelení komunikácie ministerstva pracuje. „Ale skôr o to, či tomu zodpovedá výkon. Ministerstvo sa zrejme pripravuje na mediálny tlak v čase koronakrízy.“ Neprejde totiž ani jeden deň, aby sa niektorý z predstaviteľov umeleckej branže nevyjadroval kriticky k pomoci štátu v tomto náročnom období.

Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nevídaný luxus na kultúre. Milanová potrebuje dvoch hovorcov

KOMENTOVALI STE: