eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Neuveriteľné FOTO Takto u Naďa vyberali chlapov do špeciálnych jednotiek. Zvládli by ste to?

Poriadne drsné „výberko“! Ak ste zvyknutý na klasické pracovné pohovory, tak z týchto sa vám zakrúti hlava. Ozbrojené sily nedávno vypísali voľné miesta do špeciálnych jednotiek v armáde. Nedostatok spánku, plazenie sa v blate, fyzické vyťaženie a poriadne odhodlanie. Ako vyzerali pohovory pre členov špeciálnych jednotiek?

„Pozrite si ako vyzeral výber do Síl pre špeciálne operácie. 11 dní plných fyzického a psychického vypätia, nedostatok spánku, málo jedla, no zato kopec potu a odhodlania!“ lákal ľudí minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti na snímky z drsného výberu do ozbrojených síl.

Nábor do Síl pre špeciálne operácie nebol med lízať. – Foto: vesso.mil.sk

Špeciálne jednotky

Sily pre špeciálne operácie patria pod Ozbrojené sily Slovenskej republiky a jej členovia sa venujú prieskumu, ale aj poriadnej akcii. Práve v tieto dni sa uskutočnilo výberové konanie do ich radov. Cez sito prejdu len tí najlepší. Testy sa delia na tri časti a okrem psychotestov či osobných pohovorov si uchádzači „zašpinia“ ruky aj v teréne.

Uchádzači museli zvládnbuť rôzne disciplíny. – Foto: vesso.mil.sk

Nie každý to zvládne

Na webovej stránke Síl pre špeciálne operácie detailne opísali priebeh drsného výberka. „Dni náročného výberu profesionálnych vojakov k Silám pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky začali v utorok 6. apríla 2021. Uchádzači o vstup do bojového úseku musia absolvovať jedenásť výberových dní, uchádzači o zabezpečovaciu časť menej ako polovicu. Zo šeťdesiatjeden prihlásených adeptov v prvý deň nastúpilo na pomyselnú štartovú čiaru štyridsaťdeväť vojakov a počas prvých dní vypadlo dvanásť z nich. Rovnako dvanásť profesionálnych vojakov ukončilo výber zazvonením na nábojnicu na znak čestného ukončenia vlastnej snahy. Dôvodmi boli strata motivácie, nesplnenie limitov preskúšaní pohybovej výkonnosti zo „vševojskových“ noriem, vyčerpanie a zdravotné alebo osobné dôvody,“ stojí na webe.

Adepti sú počas testovania udržiavaní v neustálom strese a neistote. Dopredu napríklad netušia čo ich počas testov čaká.

Generál Macko: Ide o špičku armády!

„Sily pre špeciálne operácie všade na svete predstavujú absolútnu špičku ozbrojených síl. Aj u nás príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia patria k elite armády,“ myslí si o jodnotke generál Pavel Macko.

„Ich príslušníci sú schopní viesť nekonvenčné operácie aj v malých tímoch a v podmienkach dlhodobej odúčenosti od vlastných síl alebo v tyle protivníka. Sú určené na hĺbkový špeciálny prieskum so zasadením napríklad aj vzdušným výsadkom, priame akcie a údery na určené ciele. Súčasťou ich prípravy je aj vedenie protiteroristických operácií, či výcvik a asistencia bezpečnostným silám v zahraničí. Môžu byť nasadené aj na najnáročnejšie asistenčné úlohy na území Slovenskej republiky spolu so zložkami ministerstva vnútra,“ opísal generál schopnosti jednotky.

Pozrite si neskutočné FOTO z výberu do špeciálnych síl v GALÉRII

Zdroj: vesso.mil.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neuveriteľné FOTO Takto u Naďa vyberali chlapov do špeciálnych jednotiek. Zvládli by ste to?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti