eReport.sk
Ivermektín, foto: wikipedia

Netešte sa! Na Ivermectin si ešte chvíľu počkáme

Bolo že to radosti na sociálnych sieťach, keď ministerstvo zdravotníctva ohlásilo, že povolilo používanie liečiva Ivermectin aj pre ľudí. Doteraz bolo totiž určené na Slovensku len zvieratám ako antiparazitikum. Najnovšie však niektoré skúsenosti nasvedčujú, že by mohol byť nápomocný aj v boji proti COVID-19.

Kým sa dostane Ivermectin do praxe na Slovensku, bude chvíľku trvať. Ilustračné foto: wikipedia

„Lekári na Slovensku dostali do rúk nové liečivo na boj proti ochoreniu COVID-19. Minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil povolenie pre neregistrovaný liek Ivermectin. Liečivo získalo povolenie na terapeutické využitie zatiaľ na obdobie pol roka,“ píše sa v tlačovej správe ministerstva.

Túto správu prijali s nadšením viacerí lekári. Ak ste si však mysleli, že sa už v týchto dňoch podáva liek pacientom, ste na omyle. „Rád by som verejnosť informoval o tom, že povolenie výnimky neznamená, že je Ivermectin okamžite pre liečbu dostupný. Najskôr musí byť oficiálne na Slovensko dovezený. Podľa neoficiálnych informácií by sa tak mohlo stať najskôr nasledujúci týždeň,“ napísal na svojom blogu primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský, ktorý preto žiada ľudí o trpezlivosť. „Radi by sme sa vyhli zbytočným konfliktom pri otázke, prečo napriek tvrdeniu ministerstva zdravotníctva liečbu s okamžitou platnosťou nezačíname,“ dodal na záver. Liek s ivermectinom sa vyrába aj na Slovensku, avšak je určený zvieratám.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Netešte sa! Na Ivermectin si ešte chvíľu počkáme

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti