eReport.sk
Dejisko SP Lenzerheide, foto:tasr

Je rozhodnuté: Lyžiarska asociácia zrušila po zjazde i dnešné Super G!

Pre pokračujúce komplikácie s počasím zrušili aj štvrtkové superobrovské slalomy na finálovom podujatí Svetového pohára. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa tak vo švajčiarskom Lenzerheide priblížila na krôčik k historickému zisku veľkého glóbusu celkovej víťazky SP. Malý glóbus za super-G už mala istý Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, medzi mužmi ho slávi Rakúšan Vincent Kriechmayr.

Vlhová blízko k historickému triumfu

Vlhová môže o historický triumf pre slovenský šport – dobytie hlavnej trofeje prestížnej celosezónnej súťaže – prísť už jedine v rovine bezbrehej teórie. Po zrušení zjazdu i super-G má pred Gutovou-Behramiovou naďalej náskok 96 bodov. Na nadobudnutie matematickej istoty jej stačí akékoľvek bodované umiestnenie v sobotnom slalome. Vo finále SP boduje iba najlepšia pätnástka a za 15. priečku sa dáva šestnásť bodov, jej rivalka už avizovala, že v slalome sa nepredstaví.

Počasie vo švajčiarskom dejisku SP nespolupracuje – Foto: fb/fisalpine

Cez hmlu nič nevideli

 „Na prehliadke trate to bolo ťažké, videli sme asi na jednu bránu. Určite nie je dobré, že musíme čakať, neustále musím posúvať aj koncentráciu. Na druhej strane, pre mňa je len dobré, že sa nesúťažilo, lebo Lara je lepšia v týchto rýchlostných disciplínach. Nechcem to však takto riešiť, keby sa išlo, bojovala by som, keď nie, zlepšilo mi to pozíciu,” povedala 25-ročná Slovenka pre RTVS. V sobotu (10.30/13.30) sa bude snažiť aj o obhajobu malého glóbusu za slalom, v klasifikácii disciplíny je na čele o 22 bodov pred Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport