eReport.sk
Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022.
Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022. Foto: tasr/ap

Neoveriteľná správa z Ukrajiny: Gubernátor tvrdí, že boli zničené všetky obchody s potravinami

V meste Severodoneck na východe Ukrajiny boli pri ruských útokoch zničené všetky obchody s potravinami. Oznámil to vo štvrtok na sociálnej siete Telegram gubernátor Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny Serhij Hajdaj. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

„V Severodonecku nezostal nepoškodený ani  jeden sklad,“ uviedol Hajdaj s tým, že miestni obyvatelia sa teraz k jedlu dostanú iba prostredníctvom dodávok humanitárnej pomoci.

Okrem toho bolo tiež zničených niekoľko budov v mestách Rubižne a Novodružesk. Proruskí separatisti prednedávnom oznámili, že sa im podarilo ovláduť Rubižne.

Ukrajinské úrady neskôr potvrdili aspoň čiastočné dobytie tohto mesta ruskými jednotkami. DPA však upozorňuje na to, že tieto informácie nedokázala nezávisle overiť. 

Televízia Sky News citovala analytikov, ktorí si myslia, že ruská ofenzíva na východe Ukrajiny by mohla pre Rusko znamenať problémy, keďže Moskva tam čelí najskúsenejším ukrajinským vojakom, ktorí už osem rokov bojujú s promoskovskými separatistami v Donbase.

Ruské vojenské jednotky v súčasnosti podľa Hajdaja kontrolujú zhruba 80 percent Luhanskej oblasti. Vo štvrtok spresnil, že ruským jednotkám sa od začiatku invázie na Ukrajinu (24. februára) podarilo získať kontrolu nad väčším množstvom územia Luhanskej oblasti a po dobytí malého mesta Kreminna (severne od Severodonecka) teraz ohrozujú mestá Rubižne a Popasna.

„Okupanti kontrolujú iba časti týchto miest, nie sú schopní preniknúť do centier,“ uviedol Hajdaj prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Telegram.

Pred ruskou inváziou ovládala ukrajinská armáda zhruba 60 percent Luhanskej oblasti. Televízia Sky News citovala analytikov, ktorí si myslia, že ruská ofenzíva na východe Ukrajiny by mohla pre Rusko znamenať problémy, keďže Moskva tam čelí najskúsenejším ukrajinským vojakom, ktorí už osem rokov bojujú s promoskovskými separatistami v Donbase.

Zdroj: tasr

  

   
            


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neoveriteľná správa z Ukrajiny: Gubernátor tvrdí, že boli zničené všetky obchody s potravinami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti