eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Nemecko očakáva vrchol vlny omikron. Lauterbach: Denne pribudnú státisíce nakazených!

Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach očakáva, že aktuálna vlna pandémie v krajine vyvrcholí v polovici februára, pričom by denne mohli pribúdať aj státisíce nakazených koronavírusom. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Ako povedal Lauterbach v stredu večer v televízii ZDF, podľa realistických scenárov vývoja pandémie aktuálna vlna „dosiahne svoj vrchol približne v polovici februára a musíme očakávať niekoľko stoviek tisíc prípadov (nákazy) za deň“. Dodal, že nie je isté, že sa tieto prognózy skutočne naplnia, avšak je to podľa neho „veľmi pravdepodobné“.

„Keďže máme v Nemecku vysoký počet nezaočkovaných starších ľudí, môže to u nás dopadnúť celkom inak (horšie), ako napríklad v Taliansku, Francúzsku či v Anglicku,“ varoval minister. Priblížil, že v Anglicku sa počet neočkovaných v skupine osôb starších ako 50 rokov pohybuje na úrovni jedného až dvoch percent.

„To sú hodnoty, ku ktorým sa my ani nepribližujeme,“ uviedol Lauterbach. Súčasný relatívne nízky počet pacientov s covidom v nemeckých nemocniciach (vzhľadom na vysoký počet nakazených) označil len za dočasný stav, keďže hlavná vlna nákazy, ktorá už prebieha v Anglicku či Francúzsku, Nemecko ešte len zasiahne.

„Skutočné vyťaženie jednotiek intenzívnej starostlivosti očakávam v polovici, respektíve koncom februára, to je až o mesiac. A dúfam, že potom to už bude vyzerať dobre,“ povedal.

V stredu ráno hlásilo Nemecko po prvý raz vyše 100.000 nových prípadov nákazy koronavírusom za 24 hodín – pribudlo 112.323 infikovaných. Vo štvrtok nahlásili zdravotnícke úrady Inštitútu Roberta Kocha (RKI) 133.536 novonakazených – pred týždňom ich bolo pre porovnanie 81.417. Za uplynulých 24 hodín sa o 234 zvýšil i počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19. Nemecko tak od začiatku koronavírusovej pandémie eviduje 116.315 obetí.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko očakáva vrchol vlny omikron. Lauterbach: Denne pribudnú státisíce nakazených!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php