eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Nemecko nám darovalo pľúcne ventilátory! Naď: Je to dôkaz nadštandardnej spolupráce

Nemecko darovalo Slovensku na pomoc v boji s pandémiou nového koronavírusu 31 pľúcnych ventilátorov v hodnote zhruba 150.000 eur. V priebehu nasledujúcich dní budú odovzdané na využitie do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pľúcne ventilácie spolu s príslušenstvom budú slúžiť pacientom s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. “Z celkového počtu 31 ventilátorov je 25 ventilátorov darom od Ministerstva obrany Spolkovej republiky Nemecko a šesť ventilátorov od Ministerstva zdravotníctva Spolkovej republiky Nemecko,” spresnila Kovaľ Kakaščíková.

Naď sa poďakoval obom ministerstvám

Obom nemeckým ministerstvám poďakoval minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Tento prejav solidarity je podľa jeho slov dôkazom dlhodobo nadštandardnej bilaterálnej spolupráce Slovenska s Nemeckom v oblasti obrany a bezpečnosti a zároveň tiež vysokej úrovne spoločných vzťahov v NATO a Európskej únii (EÚ).

Sú kľúčové pri liečbe najvážnejších prípadov covidu

“Pľúcne ventilátory sú kľúčové pri liečbe najvážnejších prípadov ochorenia COVID-19. Veľmi nás teší, že sme mohli podporiť ďalšie skvalitnenie zdravotnej starostlivosti,” uviedla nemecká veľvyslankyňa na Slovensku Barbara Wolf. Vyzvala taktiež, aby bolo naďalej udržané spoločné úzke partnerstvo v rámci EÚ a NATO.

Zdravotnícke prístroje boli doručené pre Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl SR prostredníctvom nemeckého veľvyslanectva na Slovensku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport