eReport.sk
Tréner Bayernu Hansi Flick, foto: tasr

Nemecko má nového trénera: Bývalý tréner Bayernu podpísal kontrakt na tri roky

Novým trénerom nemeckej futbalovej reprezentácie sa stane Hansi Flick. Päťdesiatšesťročný kormidelník prevezme tím po letných majstrovstvách Európy a jeho kontrakt platí do roku 2024. V utorok o tom informoval národný zväz DFB.

Flick v utorok prišiel do sídla zväzu a podpísal zmluvu. V rozhovore pre web Sportbuzzer predtým uviedol, že je na najlepšej ceste ujať sa funkcie. V nej nahradí Joachima Löwa a jeho kontrakt bude platiť do konca ME 2024, ktoré sa uskutočnia v Nemecku. Denník Bild informoval, že v novom pôsobisku bude zarábať menej ako u svojho doterajšieho zamestnávateľa Bayernu Mníchov.

Mohlo by vás zaujímať:

Flick sa po osemnástich mesiacoch už rozlúčil s bavorským klubom, ktorý priviedol k siedmim trofejam vrátane dvoch domácich titulov a triumfu v Lige majstrov 2019/20. Jeho nástupcom sa od júla stane doterajší kormidelník Lipska Julian Nagelsmann. Národný tím prevezme po skončení ME 2020, v tom čase mu zároveň vyprší zmluva s Bayernom.

„Všetko sa udialo prekvapujúco rýchlo. Som však veľmi šťastný, že od jesene budem trénerom Nemecka,” citovala Flicka agentúra AFP. Po európskom šampionáte sa skončí dlhá éra Löwa, ktorý viedol národný tím od roku 2006 a na MS 2014 v Brazílii ho priviedol k zlatým medailám.

Pri veľkom úspechu bol aj Flick, v rokoch 2006 až 2014 pôsobil ako Löwov asistent. Premiéru v pozícii trénera národného tímu absolvuje v septembrových zápasoch kvalifikácie MS proti Lichtenštajnsku, Arménsku a Islandu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport