eReport.sk
Nemecko drží slovo
Výcvik ukrajinských vojakov. Ilustračné foto: gettyimages

Nemecko drží slovo: 400 ukrajinských vojakov podstupuje výcvik na moderné tanky Abrams M1!

Nemecko drží slovo. Približne 400 ukrajinských vojakov začalo v Nemecku výcvik zameraný na používanie amerických tankov Abrams M1. S odvolaním sa na noviny The New York Times o tom v sobotu informovali britské médiá.

Nemecko drží slovo

Prvá skupina ukrajinských vojakov začala v piatok výcvik zameraný na „obsluhu a údržbu“ vozidiel Abrams M1, ktoré sa považujú za najmodernejšie bojové tanky na svete, píše stanica Sky News.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  2. Vagnerovci
  3. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor
  4. Hamran je Matovičov blázon

Polovica z vojakov sa v bavorských mestách Grafenwöhr a Hohenfels školí v medicínskych zručnostiach vrátane podania prvej pomoci a v streľbe zo zbraní. Zvyšok absolvuje výcvik na údržbu tankov a tiež dopĺňanie paliva. Hovorca Pentagónu Pat Ryder v polovici mája potvrdil, že do Nemecka bolo doručených 31 tankov, ktoré sa majú využiť počas výcvikového programu. Ten má trvať desať až dvanásť týždňov.

400 ukrajinských vojakov podstupuje výcvik na moderné tanky

Očakáva sa, že nasadenie tankov Abrams v bojoch na Ukrajine má Kyjevu voči ruským silám poskytnúť výraznú výhodu. Čo sa týka vybavenia. Administratíva prezidenta USA Joea Bidena dodanie tankov Ukrajine do januára niekoľko mesiacov odmietala. S argumentom, že ich údržba a opravy sú príliš komplikované a náročné. Následne Nemecko súhlasilo s dodávkou svojich tankov Leopard 2 Kyjevu a umožnilo Poľsku aj ďalším spojencom urobiť to isté. Nemecko drží slovo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko drží slovo: 400 ukrajinských vojakov podstupuje výcvik na moderné tanky Abrams M1!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php