eReport.sk
Foto: shutterstock

Nemeckí lekári na JIS-kách žiadajú dvojtýždňový tvrdý lockdown

Nemeckí lekári na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) varovali, že jediný spôsob, ako zabrániť preťaženosti nemocníc počas prebiehajúcej tretej vlny pandémie koronavírusu v krajine, je dvojtýždňový tvrdý lockdown. V sobotu to napísala tlačová agentúra DPA.

„Na zabránenie preplnenia jednotiek intenzívnej starostlivosti“ je potrebná kombinácia tvrdého lockdownu, očkovania a testovania, povedal šéf Medzidisciplinárnej asociácie intenzívnej starostlivosti a núdzovej medicíny Christian Karagiannidis pre nemecký denník Rheinischen Post. Vyzval politikov, aby okamžite zastavili akékoľvek plánované otváranie a uvoľňovanie, pretože počty prípadov nákazy prudko rastú. „Žiadam politikov, aby neopúšťali nemocničný personál,“ dodal Karagiannidis.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) pre kontrolu chorôb v sobotu hlásil najvyššiu sedemdňovú incidenciu prípadov infekcie na 100.000 obyvateľov od polovice januára, a to 124,9. V predchádzajúci deň bol tento údaj 119,1. (Ide o počet nových nakazených na 100.000 obyvateľov za týždeň.)

Zmätok v stratégii Berlína na zastavenie šírenia koronavírusu spôsobil nezhody medzi premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín – a niektorí z nich odmietajú držať sa plánu na návrat k tvrdšiemu lockdownu v tých oblastiach, kde je miera prípadov nákazy naďalej pomerne nízka.

Nedávny prieskum verejnej mienky však ukázal, že čoraz viac ľudí je znova za sprísňovanie opatrení než za ich uvoľňovanie. Podľa prieskumu stanice ZDF 36 percent opýtaných chce prísnejšie opatrenia a 31 percent si želá zachovať súčasné obmedzenia. Len štvrtina respondentov uviedla, že chce uvoľnenie opatrení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemeckí lekári na JIS-kách žiadajú dvojtýždňový tvrdý lockdown

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti