eReport.sk
Na snímke panel s informáciami o zrušených letoch počas štrajku zamestnancov na nemeckom letisku v Hamburgu v nedeľu 12. marca 2023.
Na snímke panel s informáciami o zrušených letoch počas štrajku zamestnancov na nemeckom letisku v Hamburgu v nedeľu 12. marca 2023. Foto: TASR/AP

Nemecké letiská sú v štrajku. Zrušili stovky letov

Stovky zrušených či omeškaných letov čakajú v piatok cestujúcich na štyroch nemeckých letiskách, ktorých zamestnanci štrajkujú. Protestné akcie sú hlásené na letiskách v Düsseldorfe, Kolín-Bonne, Stuttgarte a Karlsruhe/Baden-Badene. Zrušených je pre ne 681 letov, čo ovplyvní približne 89.000 cestujúcich, informovalo Združenie nemeckých letísk (ADV).

TASR správu prevzala z agentúry DPA. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zamestnanci budú štrajkovať
  2. Zrážka dvoch vlakov v Grécku
  3. Francúzsko v stredu zažíva ďalší deň štrajkov a pouličných protestov v súvislosti s dôchodkovou reformou, ktorej schvaľovanie v parlamente sa dostáva do záverečnej fázy.
  4. Na snímke panel s informáciami o zrušených letoch počas štrajku zamestnancov na nemeckom letisku v Hamburgu v nedeľu 12. marca 2023.

Štrajky zvolalo odborové hnutie Verdi, a to z dôvodu pretrvávajúcich sporov o mzdy zamestnancov leteckej bezpečnosti. 

Podľa hnutia sa štrajk na letisku Kolín-Bonn začal už v noci na piatok, a to vzhľadom tamojší systém pracovných služieb. Na niektorých miestach zároveň budú zamestnanci štrajkovať až do sobotňajších skorých ranných hodín.

Prevádzkovatelia letísk pasažierom odporučili, aby si pred cestou na letisko overili stav svojho letu u svojej leteckej spoločnosti či cestovnej kancelárie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecké letiská sú v štrajku. Zrušili stovky letov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti