eReport.sk
počasie
Ilustračné foto: tasr

Nemecká meteorologická služba: Máme dobrú správu pre všetkých spotrebiteľov energie!

Nemecká meteorologická služba (DWD) očakáva v Nemecku miernu zimu. Priemerná teplota počas mesiacov december, január a február by podľa modelových výpočtov DWD mohla dosiahnuť najmenej 2 stupne Celzia. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Najmä veľké nákladné autá, kamióny, rôzne stavebné stroje, ale aj autobusy stále fungujú vďaka nafte. Ilustračná snímka.

Podľa DWD by nadchádzajúca zima mohla byť jednou z najmiernejších zím v období od roku 1991. V jednotlivých dňoch či týždňoch však môže byť výrazne chladnejšie ako je viacročný priemer, uviedla DWD.

DWD: Môžeme ušetriť energiu na vykurovanie

Zimná predpoveď vychádza zo sezónnych klimatických predpovedí, ktoré zahŕňajú klimatické trendy na väčších územiach a dlhších časových úsekoch v porovnaní s referenčným obdobím pokrytým nameranými hodnotami. To odlišuje klimatické predpovede od predpovedí počasia, ktoré sa vzťahujú na konkrétne miesto a čas, uviedla služba.

„Zimná predpoveď nemeckej meteorologickej služby je dobrou správou pre všetkých spotrebiteľov energie,“ vysvetlil Tobias Fuchs z DWD. „Ak je model správny, môžeme v dôsledku toho ušetriť energiu na vykurovanie.“

O niečo miernejšiu zimu v Nemecku predpokladali aj modely z iných národných meteorologických služieb, ako je British Met Office alebo Meteo France.

Müller: Šetrnosť je namieste aj pri miernejšej zime

Prezident Spolkového úradu pre reguláciu sieťových odvetví (Bundesnetzagentur) Klaus Müller vysvetlil, že pomerne mierna zima by mohla pomôcť udržať cielené úspory v spotrebe plynu o minimálne 20 percent pod dlhodobým priemerom. Nemecké zásobníky plynu sú síce plné, ale aj niekoľko chladných dní by mohlo zvýšiť spotrebu a ich rýchle vyprázdňovanie, povedal Müller. Šetrnosť je preto namieste aj pri miernejších zimných teplotách, dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecká meteorologická služba: Máme dobrú správu pre všetkých spotrebiteľov energie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php