eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr/ap

Nemci v Rumunsku otvoria vojnové centrum, bude dodávať a opravovať zbrane na Ukrajinu

 Nemecká zbrojárska spoločnosť Rheinmetall v pondelok oznámila, že čoskoro otvorí v Rumunsku centrum pre údržbu vojenského vybavenia používaného na Ukrajine. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Potrebné pre našu slobodu
  2. Putin tlačí na vládu
  3. Peniaze a vojny patria k sebe
  4. Eduard Heger

Údržbové stredisko sa bude nachádzať na severe Rumunska pri mestečku Satu Mare, neďaleko ukrajinských a maďarských hraníc. Fungovať by malo začať ešte pred koncom apríla.

Bude mať kľúčovú úlohu pri udržiavaní operačnej pripravenosti západných bojových systémov používaných na Ukrajine. Okrem toho bude týmto systémom zaisťovať aj logistickú podporu, uviedol Rheinmetall vo vyhlásení.

Príprava na rozšírenie vojny?

V údržbovom stredisku bude možné servisovať napríklad tanky Leopard 2, samohybné húfnice, bojové vozidlá pechoty Marder, obrnené transpondéry Fuchs a vojenské nákladné autá.

Okrem toho tam bude možné vykonávať aj údržbu bojových vozidiel NATO. Podľa Rheinmetallu to umožní východnému krídlu NATO „skrátiť reakčný čas.“

Alebo biznis..

„Pre nás v Rheinmetalle je ústredným záujmom poskytnúť silám NATO ako aj Ukrajiny v tejto kritickej situácii tú najlepšiu pomoc,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Armin Papperger.

Závody v zbrojení

Rheinmetall otvoril vlani v júni v spolupráci s nemeckým výrobcom zbraní Kraus-Maffei Wegmann (KMW) podobné údržbové centrum v Litve.

Toto stredisko má poskytovať logistickú podporu bojovým vozidlám litovských ozbrojených síl a iným vojskám NATO nachádzajúcim sa v pobaltských krajinách.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemci v Rumunsku otvoria vojnové centrum, bude dodávať a opravovať zbrane na Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php