tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto, foto: tasr

Nejde o zákaz očkovania! Krajčího rezort vysvetľuje, prečo nedal termíny na vakcináciu

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na jeden týždeň pozastavilo otvorenie termínov pre doteraz neočkovanú verejnosť. Potvrdila to hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, upozornil na to Denník N. V žiadnom prípade však podľa MZ SR nejde o zákaz očkovania.

Vysvetlila, že tento postup nastavil rezort v dôsledku množstva vakcín, ktoré sú v tejto chvíli na Slovensku k dispozícii. „Podľa našich odhadov ide len o jednotýždňové plánovanie,“ zdôraznila.

Bez obmedzenia pokračuje očkovanie pedagógov

MZ SR pripomína, že bez obmedzenia pokračuje očkovanie pedagogických pracovníkov do 55 rokov. Pri ich prvej vakcinácii sa používa očkovacia látka od spoločnosti AstraZeneca. „Na najbližší víkend sme v spolupráci s ministerstvom školstva a podľa kapacít vakcinačných centier pripravili 27.000 termínov,“ informovala Eliášová.

Očkuje je sa aj v zariadeniach sociálnych služieb

Zdôraznila, že rovnako sa bez obmedzenia realizuje očkovanie druhou dávkou a očkovanie prvou a druhou dávkou v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS). „V ZSS očkujeme nepretržite podľa poradia, prioritným kritériom je priemerný vek klientov zariadenia,“ povedala Eliášová s dôvetkom, že k 24. februáru je na Slovensku zaočkovaných 263 zariadení nahlásených Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Dodala, že celkovo je na nadchádzajúci týždeň na tieto očkovania, teda na preočkovanie a ZSS, vyčlenených 45.000 dávok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nejde o zákaz očkovania! Krajčího rezort vysvetľuje, prečo nedal termíny na vakcináciu

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku