eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

Nehorázna drzosť! Pellegrinimu robí ochrankára a zároveň šoféra v SAD-ke za tisíce!

AKTUALIZOVANÉ Tu niečo nesedí! Od expremiéra sa nepohne takmer ani na krok. Kde je Peter Pellegrini, tam je aj on. Reč je o blízkom človeku lídra Hlas – SD, ktorý dohliada na bývalého šéfa vládneho kabinetu. Zdalo by sa, že podobná činnosť zaberie väčšinu času, no zdá sa, že multitalentovanému ochrankárovi jeden lukratívny džob nestačí. Okrem toho stíha aj ďalší a to za poriadny balík! A poriadne ďaleko od Bratislavy. Kto je tento záhadný mladík po expremiérovom boku?

Pôsobí nenápadne, no od Pellegriniho sa nepohne. Na viacerých fotografiách v médiách expreméra doprevádza k autu, alebo ako sa zdá, dohliada na jeho bezpečnosť. Keď eReport zachytil prednedávnom lídra Hlasu s jeho novým štvornohým tátošom, ani tu nesmel chýbať mladý ochrankár.

Vždy po jeho boku

Viliama Dolinského spája s Pellegrinim spoločná minulosť. Ešte ako pracovník Úradu pre ochranu ústavných činiteľov bol pridelený práve k Petrovi Pellegrinimu. Ten na čele vlády skončil a nárok na pridelenca z úradu už nemá. Muži dohliadajúci na Pellegriniho bezpečnosť z jeho blízkosti, ale nevymizli. Jedným z nich je práve aj Dolinský, ktorý už pre Úrad pre ochranu ústavných činiteľov nepracuje. Akú úlohu presne u Pellegriniho plní, nevedno. EReport oslovil aj hovorkyńu strany Hlas – SD, no na otázky do uzávierky neodpovedala. Kontaktovali sme aj samotného Dolinského, no ten hneď ako sme sa opýtali na jeho pôsobenia u Pellegriniho, telefón položil.

Po Pellegriniho boku sa pravidelne objavuje Viliam Dolinský. – Foto: Vlado Benko jr.

S určitosťou sa, ale dá povedať, že Dolinský expremiéra sprevádza viacerými situáciami a zachytili ho pritom viaceré médiá. Dolinský sa objavil aj na fotografiách denníka Nový Čas, ktorý bývalého premiéra zachytil počas lockdownu na ceste do butiku. Reportérka Gabriela Kajtárová z televízie Markíza na instagrame zverejnila zase “instastorku” z centrály strany Hlas. Zhodou náhod aj na tej vidieť známeho mladíka.

Peter Pellegrini. – Foto: tasr

Druhý džob

To, že je Pellegrinimu stále za pätami, nemusí byť nijako zaujímavé. Tým je skôr fakt, že pôsobenie Dolinského u Pellegriniho nie je jeho jediným džobom. 26-ročný mladík totiž oficiálne pracuje ako vodič osobného motorového vozidla pre Slovenskú autobusovú dopravu Zvolen. Vyplýva to z pracovnej zmluvy, ktorou redakcia eReport disponuje. Podľa nej nastúpil na post od prvého novembra minulého roku.

Dolinského vídavať aj na centrále strany Hlas. – Foto: Instagram/GK

Kráľovský plat

Zarážajúca je aj suma, ktorú mu mesačne v SAD-ke pripíšu na účet. Plat má totiž 2 600 eur v hrubom, čo je na obyčajného šoféra poriadne mastná suma. Podľa dokumentu by si mal týždenne odrobiť 37,5 hodín. Počas pracovného týždňa by si tak mal odšoférovať pre zvolenskú SAD-ku 7,5 hodiny denne. Tu sa tak opäť otvára otázka, ako môže popri plnom nasadení v zvolenskej SAD-ke zároveň kryť chrbát aj Pellegrinimu, to najmä v hlavnom meste. EReport oslovil aj samotnú spoločnosť, no do uzávierky na otázky ohľadom Dolinského nereagovali.

Dolinský zároveň poberá kráľovský plat vo zvolenskej SAD-ke. – Foto: tasr

Šoféra im poskytujú autobusári

Podľa hovorkyne Patrície Medveď Macíkovej ale o nič nejde. “Strana HLAS – sociálna demokracia si prostredníctvom SAD Zvolen zabezpečuje služby vodiča pre potreby strany. Ide o štandardný obchodný vzťah. Strana nevyužíva žiadne financie zo štátneho rozpočtu a zdroj svojho financovania pravidelne zverejňuje na stránke. Čo zároveň podlieha pravidelného auditu.Viac informácií nie je možné zverejniť vzhľadom na ochranu osobných údajov (GDPR), nakoľko pán Dolinský nie je verejná osoba,” argumentovala hovorkyňa. Prečo im šoférske poskytuje práve autobusová spoločnosť? To sme nedozvedeli. No môže to súvisieť s Pellegriniho konexiami?

Prepojenia na Pellegriniho?

Už dlhšie sa špekuluje, že práve Pellegrini má výrazne blízko k vedeniu zvolenskej SAD. Expremiérovým dlhoročným asistentom bol Miroslav Čellár, ktorý mu pomohol aj so získaním jeho bytu na brehu Dunaja v Bratislave. Čellár je zároveň členom dozornej rady v SAD Zvolen.

Šéfom predstavenstva spoločnosti je Adrián Polóny, považovaný podľa médií, za osobného priateľa Petra Pellegriniho. Podielnikom samotnej SAD je z minoritnej časti aj spoločnosť MH Manažment a.s., ktorá spadá pod ministerstvo hospodárstva. Opýtali sme sa rezortu ako vníma fakt, že zamestnanec tejto spoločnosti je zároveň aj blízkym človekom Petra Pellegriniho, a to aj s kráľovským platom. Ponúka sa tu tak možnosť, či samotný Pellegrini mladíkovi k lukratívnemu džobu nedopomohol. Rezort sa do uzávierky k téme nevyjadril.

Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.