eReport.sk
Foto: shutterstock

Nedarí sa vám podľa vašich predstáv? Toto sú jednoduché spôsoby, ako ostať pozitívny

Možno ste už vyčerpaní z toho, ako všetci tvrdia, že je potrebné, aby sme boli pozitívni. Nie vždy je to totiž možné. Byť pozitívny tiež však znamená vidieť určitú situáciu z väčšej perspektívy, reálne a nebyť presvedčený iba o jedinej pravde.

Často sme na seba prísni a automaticky predpokladáme, že sme niečo urobili zle a očakávame ten najhorší scenár, aj keď to tak pravdepodobne nie je. Úspešní ľudia sa snažia vnímať realitu. Udržujú si väčšiu perspektívu a snažia sa ostať pozitívni, tvrdí právnička a koučka Avery Blank v americkom časopise Forbes. Toto sú podľa nej tri spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť.

1. Pozerajte sa na les, nie na stromy

Pokiaľ niečo nejde podľa vašich predstáv, často sa sústredíte hlavne na to, čo sa pokazilo. Zameriavate sa na vetu, ktorú ste chceli povedať inak, alebo sa príliš dlho trápite na negatívnu spätnú väzbu od priateľov, kolegov alebo nadriadených.
Malý prvok nejakého procesu alebo časť projektu ale s najväčšou pravdepodobnosťou vašu kariéru nepotopí. Myslite preto na väčší obraz, pamätajte na kontext, v ktorom pracujete.

2. Usmievajte sa

Pokiaľ ste presvedčení o tom, že ste urobili chybu, môžete sa cítiť skleslo. Možno máte pocit, že je ťažké byť šťastný a len tak sa usmievať. Ale skúste to. Ako dokazujú výskumy, práve úsmev nám pomáha nadväzovať pozitívne emócie a znižuje hormóny vyvolané stresom, ktoré môžu mať negatívny vplyv na vaše zdravie.
Pousilujte sa o úsmev alebo vedome vyhľadávajte situácie, ktoré vám ho zvyčajne navodia. Usmievajte sa, aby ste si pripomenuli, že je všetko v poriadku.

3. Nezaoberajte sa tým, čo je mimo vašu kontrolu

Poučte sa zo svojej chyby či nepríjemnej situácie a pokúste sa ísť ďalej. Je len veľmi málo, ak vôbec, čo môžete urobiť, aby ste napravili udalosť z minulosti. Keď sa sústredíte len na minulé chyby, môže to výrazne narušiť vaše súčasné sústredenie a produktivitu. Poučte sa z minulosti, ale pokúste sa nasmerovať na súčasnosť.

Byť pozitívny môže byť niekedy ťažké. Zachovanie perspektívy je však rozhodujúce pre to, aby ste sa posunuli vpred s jasnou mysľou a istotou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nedarí sa vám podľa vašich predstáv? Toto sú jednoduché spôsoby, ako ostať pozitívny

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php