eReport.sk
foto: shutterstock

Nečakaný zákaz nemocnice: Počas referenda sa montujú do politiky!

Nečakaný zákaz! Martinská nemocnica pristúpila ku kroku, ktorý môže kadekoho zaskočiť. Otvorene zamestnancov vystríhala, aby sa vyhli šíreniu politickej agitácie. Priamo hovoria o tom, že zamestnanci majú prísny zákaz zbierať podpisy pod politické petície. Zrejme tak odkazujú na rozbiehajúce sa referendum, ktoré šíria aj niektoré politické strany.

Síce ho označili za apolitické, no schvaľujú ho a šíria politické strany ako Smer – SD, ale aj Hlas – SD. Reč je o najnovšom referende, ktoré, ak bude dostatočne úspešné, môže rozhodnúť aj o predčasnom konci vlády premiéra Igora Matoviča. Zdá sa ale, že niektoré pracoviská sa iniciatívne montujú do politiky.

Zákaz šírenia politických petícií

Univerzitná nemocnica Martin v oficiálnom dokumente zo dňa 16.2. 2021 prehovorila k svojim zamestnancom, resp. zamestnankyniam. Predmetom listu je politická angažovanosť zamestnancov. “Vážené kolegyne, upozorňujem vás na prísny zákaz politickej agitácie na pracovisku, na zbieranie podpisov pod politické petície od zamestnancov UNM ako aj ubytovaných na ubytovni,” píše sa v nemocničnom dokumente, na ktorom je pečiatka zdravotníckeho zariadenia. Podľa oslovenia bola výzva adresovaná zrejme zdravotným sestričkám.

Nemocnica v Martine zamestnancom zakázala šírenie politických petícií. – Foto: eReport

Hrubé porušenie disciplíny

Vedenie nemocnice v liste taktiež možných previnilcov rázne upozornilo. “V prípade zistenia takýchto aktivít zo strany zamestnancov UNM, to bude považované za hrubé porušenie pracovnej disciplíny,” stojí v oficiálnom zákaze.

EReport oslovil k téme aj samotnú nemocnicu, no do vydania článku nereagovala.

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.