eReport.sk
Kanadskí hokejisti po záverečnom klaksóne
Kanada sa stala majstrom sveta, foto:tasr

Nečakaný víťaz majstrovstiev sveta: Javorové listy sú majstrami!

Kanadskí hokejisti získali na 84. majstrovstvách sveta v Rige zlaté medaily. V nedeľnom finále zdolali Fínsko 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 67. minúte Nick Paul.

Najhorší začiatok v histórii reprezentácie

“Javorové listy” dosiahli na zlaté medaily aj napriek mimoriadne nevydarenému vstupu do šampionátu, keď prehrali úvodné tri zápasy v základnej B-skupine. Do štvrťfinále postúpili až zo 4. miesta, pričom v závere skupinových bojov už nemali postup vo vlastných rukách. Vo štvrťfinále otočili skóre s Ruskom a vyhrali 2:1 po predĺžení, v zámorskom semifinále si poradili s USA 4:2.

Kanadskí reprezentanti zvíťazili po predĺžení – Foto: tasr

Vo finále vrátili Fínsku prehru z finále predošlých MS 2019 v Bratislave. Pre Kanadu je to 27. titul v histórii a celkovo 51. medaila z MS. Získala svoje prvé zlato od MS 2016 v Rusku. O kanadskom prvenstve rozhodol v 67. minúte Paul, keď kombináciu s Brownom zakončil do prázdnej bránky.

Fínsko nedokázalo obhájiť prvenstvo z majstrovstiev sveta z Bratislavy – Foto: tasr

Hlasy trénerov po finále šampionátu

Gerard Gallant, tréner Kanady: „Som na chalanov taký hrdý. Nikdy sa nevzdávali, ani po náročnom štarte. Aj za nepriaznivej situácie bojovali, vyhrali množstvo zápasov o gól, aj vo finále rozhodol jediný gól v predĺžení. Som na mužstvo taký pyšný.”

Po najhoršom vstupe do turnaja, prišlo najlepšie víťazstve – Foto: tasr

Nick Paul, autor zlatého gólu Kanady: „Je to úžasné. Na šampionáte sme nemali štart, aký sme si želali, ľudia už s nami nepočítali, no ako tím sme sa dali dokopy. Tvrdo sme pracovali a toto je výsledok. Finále bolo neuveriteľné, oba tímy tvrdo bojovali, výsledok bol tesný. Cítim sa neskutočne hrdý na to, čo sme dokázali.”

Kanada sa stala majstrami sveta – Foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport