tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Nečakané problémy. V Nemecku je ohrozená výroba veľkonočných zajačikov!

Napäté zásoby kľúčových komodít vrátane cukru a kakaa, plus globálne logistické problémy, môžu zasiahnuť nemeckú produkciu obľúbených veľkonočných zajačikov. Upozornili na to nemeckí výrobcovia cukroviniek.

Podľa šéfa Asociácie nemeckých výrobcov cukroviniek (BDSI) Carstena Bernotha sa trhy s kľúčovými surovinami, ako cukor a kakao, v dôsledku koronakrízy zmenili a dlhodobé logistické siete už nefungujú. To môže ovplyvniť nadchádzajúci veľkonočný biznis, výrobu veľkonočných zajačikov, keďže chýbajú nielen dôležité suroviny, ale aj obalové materiály či transportné kapacity.
 

V minulom roku sa výrobcom čokoládových cukroviniek prudko zvýšili ceny takmer všetkých vstupných komodít. Zdraželi pšenica, cukor, sušené mlieko, slnečnicový aj sójový olej, dodal Bernoth. Okrem rýchleho zotavovania ekonomiky po prvých vlnách pandémie nového koronavírusu, čo výrazne zvýšilo dopyt po komoditách, najmä zo strany Ázie, tlačia ceny nahor aj slabšie úrody v niektorých regiónoch. K tomu sa pridal rast nákladov na energie a zvýšili sa aj náklady na prepravu kontajnerovými loďami. To všetko podľa Bernotha zasiahlo cukrovinkársky priemysel.    

Čítajte viac:

  1. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. žiada o počkanie s treťou dávkou

Nemeckí cukrovinkári však napriek ťažkostiam dokázali v minulom roku produkciu zvýšiť. Odhaduje sa, že produkcia cukroviniek vzrástla v Nemecku vlani o 1,3 % na približne 3,9 milióna ton. Z toho produkcia čokoládových výrobkov dosiahla podľa predbežných odhadov 1,2 milióna ton, čo predstavuje rast o 2,7 %. Z pohľadu hodnoty sa produkcia čokoládových výrobkov zvýšila o 5,4 % na 5,9 miliardy eur. 

tasr     


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nečakané problémy. V Nemecku je ohrozená výroba veľkonočných zajačikov!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku