Hráči Sheffieldu United, foto:ig/sheffield

Nečakaná prehra United s posledným Sheffieldom: Stratili body v boji o titul!

Futbalisti Manchestru United prekvapujúco prehrali v stredajšom domácom zápase 20. kola anglickej Premier League s posledným tímom tabuľky Sheffieldom United 1:2. Pre hostí to bola len druhá výhra v sezóne a prvá na ihrisku súpera.

Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera si skomplikovali situáciu v boji o titul. Vďaka remíze tretieho Leicestru si síce udržali druhú priečku v tabuľke, no ich mestský rival Manchester City má na čele o bod viac a zápas k dobru. Posledný Sheffield, ktorý má na konte len osem bodov, dosiahol prvé víťazstvo na Old Trafford od roku 1973. United mali počas celého stretnutia hernú prevahu i viac šancí, no nedokázali ich premeniť. Prvú veľkú príležitosť mal Marcus Rashford, no nepresadil sa a vzápätí prišiel trest. Kean Bryan si v 23. minúte nabehol na center z rohu a rozvlnil sieť.

Zostrihy zápasu Manchester United – Sheffield United:

Zdroj: video:fb/sheffield

Domáci brankár David de Gea reklamoval faul, ale rozhodca gól uznal. Anthony Martial dostal v 30. minúte loptu do brány, ale až po hvizde rozhodcu po faule Harryho Maguirea na brankára Aarona Ramsdalea. „Červení diabli“ vyrovnali v 64. minúte taktiež po rohovom kope, na ktorý si najlepšie nabehol Maguire, no o desať minút znova prehrávali. Súperovi nechali príliš veľa miesta na kombináciu vo vlastnej šestnástke a strelu Olivera Burkea tečoval do vlastnej siete Axel Tuanzebe.