Hráči Holstein Kiel, foto:ig/kiel

Nečakaná prehra Bayernu v ligovom pohári, stopku mu vystavil druholigista!

Futbalisti Bayernu Mníchov senzačne vypadli už v 2. kole Nemeckého pohára. Obhajca trofeje prehral na ihrisku druholigového Holstein Kiel po jedenástkovom rozstrele 5:6, keď sa súboj v riadnom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 2:2.

Hostia nastúpili v základnej zostave bez opôr Roberta Lewandowského či Davida Alabu, obaja zasiahli do hry až v priebehu strenutia. Bayern prišiel o víťazstvo v piatej minúte nadstavenia riadneho času, keď na 2:2 vyrovnal Hauke Wahl. V rozstrele ako jediný nepremenil svoj pokus v šiestej sérii Španiel Marc Roca. Vo februárovom osemfinálovom súboji privíta Kiel ďalšieho druholigistu z Darmstadtu.

Bayernu sa tak v aktuálnom ročníku nepodarí vyhrať všetky trofeje ako to vyhlásil ich tréner Hansi Flick: „Dúfam, že opäť dokážeme zvíťaziť v lige, v pohári a aj v Lige majstrov“.

Nemecký pohár – dohrávka 2. kola:

Holstein Kiel – Bayern Mníchov 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), 6:5 v rozstrele z 11 m
Góly: 37. Bartels, 90.+5 Wahl – 14. Gnabry, 48. Sané