eReport.sk
Robert Fico Zdroj: STVR

Nebyť môjho stavu, išiel by som s Viktorom Orbánom do Kyjeva a Moskvy, vyhlásil premiér Fico na Devíne


Premiér Fico v príhovore vyslovil obdiv maďarskému premiérovi Orbánovi za to, že navštívil Kyjev aj Moskvu. Mierových iniciatív podľa jeho názoru nie je nikdy dosť a premiér by chcel byť ich súčasťou.

Na včerajšie celonárodné oslavy 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na bratislavskom hrade Devín prišiel aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Ide o jeho prvé vystúpenie na verejnom podujatí od spáchania atentátu na jeho osobu, ktorý sa odohral v polovici mája. Na podujatí vystúpil s príhovorom.

Mierová misia

Premiér počas svojho príhovoru kritizoval progresívne a liberálne ideológie, ktoré označil za nezmyselné. V rámci obrany voči nim bude možno podľa jeho slov potrebné nájsť politickú zhodu na úprave Ústavy SR, aby sa voči týmto ideológiám postavila silná hrádza.

Robert Fico tiež v príhovore tiež vyslovil obdiv maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za to, že navštívil Kyjev aj Moskvu. „Keby mi to môj zdravotný stav umožňoval, veľmi rád by som sa k nemu pripojil. Mierových rokovaní, mierových iniciatív nie je nikdy dosť, preto urobme gesto, ktoré by mohlo byť oslavou dnešného večera, že sa všetci nad tým zamyslíme, čo s tým ideme urobiť, aby sa nám nezopakoval 15. máj, aby sa nám nezvyšovalo napätie v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine,“ vyhlásil premiér.

Mohlo by vás zaujímať

  1. poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha
  2. Strašenie opozícii nevychádza
  3. Pronárodná politika Orbánovi vychádza
  4. polícia SR
  5. Poľský premiér Donald Tusk

Toto gesto by podľa neho mohlo byť cestou k hľadaniu prostredia pre korektnú politickú súťaž a korektnú spoluprácu. „Pokiaľ neurobíme niečo v najbližších dňoch a mesiacoch, situácia, ktorá sa vyvíja na Ukrajine, sa môže vymknúť z rúk a môžeme byť svedkami nekontrolovaného vojnového konfliktu,“ odkázal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebyť môjho stavu, išiel by som s Viktorom Orbánom do Kyjeva a Moskvy, vyhlásil premiér Fico na Devíne

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: