eReport.sk
foto: RTVS

Nebuďte šialene smutní. Stačí, že je princezná!

Ona smutná a on roztržitý princ, ktorý ju mal rozveseliť. Obaja si okamžite získali srdcia divákov. Helena Vondráčková (73) a Václav Neckář (77) boli v tom čase veľké hviezdy a veľmi dobrí priatelia. Počas nakrúcania rozprávky Šíleně smutná princezna spievali vo formácii Golden Kids a výborne si rozumeli.

Rozprávku nakrúcali na viacerých miestach. Zámok Šialene smutnej princeznej by ste nenašili na jednom mieste – interiéry vznikli vo filmových štúdiách na Barrandove, zábery z jazernej záhrady na vodnom zámku Blatná v južných Čechách a celkové pohľady patria slovenskému zámku Bojnice.  „Vtipné je to pri Vaškovom páde z vŕby. Tá vŕba bola v Bojniciach, kde sa natáčal pád, ale dopadol až v Blatnej, prezradila  Helena Vondráčková. Nakrúcanie si užili, aj keď bolo vyčerpávajúce. Herci sa počas neho presúvali leteckým taxíkom, čo po rokoch zhodnotil Václav Neckář ako to najzaujímavejšie, čo sa mu s rozprávkou spája.

Režisér Bořivoj Zeman mal s rozprávkami už skúsenosti, natočil Pyšnú princeznu  a Bol raz jeden kráľ – obe sme mohli vidieť aj tieto Vianoce. Kráľa Dobromysla, otca pôvabnej princeznej v podaní Heleny Vondráčkovej, mal hrať pôvodne Rudolf Deyl ml., ibaže v polovici nakrúcania náhle zomrel na infarkt. Nahradil ho Bohumil Záhorský († 74). Problém bol s natočenými scénami. Herci ich z poverčivosti nechceli nakrútiť nanovo, našťastie sa ich podarilo prehovoriť. V rozprávke však ostala jedna scéna, v ktorej je Deyla vidieť – a to pri zhromaždení nápadníkov pred palácom, kedy je kráľovská rodina snímaná kamerou z diaľky.

Hlavní predstavitelia si po rozpade Golden Kids viac spolu nezaspievali, foto, profimedia

Hoci má Václav Neckář na svojom konte viacero zaujímavých hereckých postáv, vnímame ho predovšetkým ako speváka. Pred rokmi však prekonal mozgovú príhodu a na dlhý čas sa odmlčal. Pred deviatimi rokmi sa nečakane vrátil – a rovno s vianočnou pesničkou Púlnoční, ktorá si získala milióny fanúšikov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebuďte šialene smutní. Stačí, že je princezná!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php